23/04/2024

"Singapore 2010" by PresidenBertho is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli závodní dráhy slavné Formule 1 před dvěma lety definitivně opustil, podle britského deníku BBC je jeho opětovný start na spadnutí. Fernando Alonso se prý předběžně dohodl s Renaultem.
“Singapore 2010” by PresidenBertho is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dobří holubi se vracejí. Názvem uměleckého a hvězdně obsazeného snímku Dušana Kleina z roku 1988 se zřejmě inspiroval španělský závodník Fernando Alonso, který navzdory vysokému věku znovu okusí královskou disciplínu automobilového sportu, přestože ji zdánlivě napořád opouštěl teprve před dvěma lety. Dvojnásobného mistra světa údajně zlákala stáj Renault a pokud nenastane žádný zvrat, fanoušci Formule 1 se v příštím ročníku mohou těšit na opravdovou lahůdku. Tak to alespoň stojí ve zprávě britského deníku BBC.

Alonso vystřídá australského kolegu

Britský deník BBC během úterního večera zveřejnil článek, podle kterého se osmatřicetiletý španělský závodník Fernando Alonso po dvou sezónách půstu vrací do Formule 1, kde posílí Renault. Ten se musel vyrovnat s dopředu avizovanou ztrátou Australana Daniela Ricciarda, jehož služby budou nově využívat stáje McLarenu, a právě jméno dvojnásobného světového šampiona vzniklou prázdnotu adekvátně vyplnilo. Rodák z Ovieda nebude v obložení francouzského týmu žádným nováčkem. Tamní vozy proháněl už mezi lety 2002 až 2006, k obnovenému spojení pak došlo ještě v roce 2008. Populární jezdec si dále vyzkoušel také spolupráci s Minardi, Ferrari či výše zmíněným McLarenem.

Fenomenální Španěl okusil i jiné závodní tratě

Ačkoli je hvězdná kariéra Fernanda Alonsa spojena především s Formulí 1, ještě před nastoupením mezi světovou elitu se závodník proháněl po motokárových tratích. Celkem čtyřikrát zvítězil na juniorském mistrovství Španělska, jednou dokonce triumfoval v rámci celého světa. Když jeho letitá cesta královskou disciplínou skončila, namísto zaslouženého odpočinku se pokoušel prosadit i v jiných závodních odvětvích. Objevil se například na IndyCar či populárním Rallye Dakar. Jak se mu povede při opětovném startu v roli pilota formule, se nechejme překvapit.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *