24/06/2024
Ernesto Valverde

Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0, Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Katalánská Barcelona mění trenéra. Ernesto Valverde skončil, ve funkci jej nahradí Quique Setién.
Autor: Football.ua, CC BY-SA 3.0,
Zdroj: Wikipedia.org / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Muselo to přijít. Mizerné výsledky Barcelony, která z posledních pěti zápasů vyhrála jen jediný, nakonec stály místo trenéra Ernesta Valverdeho. Toho s okamžitou platností nahradil jednašedesátiletý Quique Setién, ačkoli se v zákulisí spekulovalo i o jménech jako Xavi, Thierry Henry nebo Mauricio Pochettino..

Ani první místo v La Lize nestačilo

Vedení Barcelony se oficiálně rozloučilo s hlavním trenérem. Ernesto Valverde dojel na neuspokojivé výsledky z posledních pěti zápasů, kdy s vítěznou náladou odešel ze hřiště pouze jednou. To je něco, co se v rámci evropských velkoklubů prostě neodpouští.

Vyřazení v semifinále španělského Superpoháru bylo jen finální černou kaňkou na pergamenu zmaru, přestože v rámci La Ligy se katalánský klub hřeje na prvním místě tabulky. Výsostné postavení však hájí jen díky lepšímu skóre, druhý Real Madrid disponuje stejným počtem získaných bodů.

Náhrada za Valverdeho přišla okamžitě

Barcelona si odvolání hlavní kouče důkladně promyslela. Bezprostředně poté, co konec Ernesta Valverdeho oznámila, představila nového lodivoda s tváří Quique Setiéna. Španěl, který v minulosti působil například na lavičce Racingu Santander, Betisu Sevilla či Las Palmas, podepsal smlouvu do června roku 2022.

Milovník šachů se nikdy netajil svým obdivem k velikosti Barcelony a stanout na pozici jejího trenéra považuje za životní úspěch. Jestli však bude jeho angažmá úspěšné, ukáže až čas.

Ernesto Valverde a konec jedné éry

Pětapadesátiletý kouč vedl Barcelonu od roku 2017, kdy ve funkci nahradil Luise Enrique Martíneze Garcíu. Klub opouští po 145 zápasech s bilancí 97 vítězství, 32 remíz a 16 porážek. K tomu navrch připojil dva tituly mistra španělské ligy. Víc toho ovšem za tři roky u kormidla nestihl.

Zdroj: Foxsportsasia.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *