27/05/2024

"File:Ondřej Kolář, FCB-SLAVIA 30092018.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha ovládla nedělní derby a na čele průběžné ligové tabulky se aktuálně pyšní komfortním pětibodovým náskokem. Jednoznačné vítězství nad konkurenční Spartou zajistili především tito hráči.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha ovládla nedělní derby a na čele průběžné ligové tabulky se tak aktuálně pyšní komfortním pětibodovým náskokem. Přestože trenér Jindřich Trpišovský bezprostředně po skončení zápasu chválil práci celého mužstva, které se za pochodu vzájemně poznává a navzdory této vcelku logické indispozici zaslouženě vládne domácí nejvyšší fotbalové soutěži, jednoznačné vítězství nad konkurenční Spartou zajistili především tito hráči.

Ondřej Kolář

Slávisté na letenském stadionu jednoznačně dominovali a domácí fotbalisty pouštěli k zakončení jen velice sporadicky. Když už ale nějaký ten střelecký pokus přeci jen prošel, stopku mu nekompromisně vystavil Ondřej Kolář. Šestadvacetiletý brankář se nejprve rozehřál při likvidaci nepříliš razantní hlavičky Ladislava Krejčího, aby přibližně po půl hodině hry senzačně zlikvidoval penaltu z kopačky Lukáše Juliše a nasměroval tak spoluhráče k důležitému vítězství. Dlužno podotknout, že pohotovým zákrokem napravil zaváhání, jehož se předtím ve spolupráci s Ondřejem Kúdelou dopustil. Těsně před koncem prvního poločasu skvěle zasáhl proti hlavičce Dávida Hancka, jistě si počínal také v dalších situacích.

Tomáš Holeš

AC Sparta Praha si během nedělního městského derby vypracovala naprosté minimum ofenzivních příležitostí. Za střeleckou impotencí domácího mužstva hledejme dlouhodobě kolísající formu útočných hvězd, ale samozřejmě také zodpovědný přístup odvěkého rivala. Tomu se podařilo téměř dokonale vynulovat nejlepšího ligového střelce Lukáše Juliše či kreativního tvůrce hry Bořka Dočkala. Konkrétně letenského kapitána dostal na starost Tomáš Holeš, který černou práci zvládl opravdu bravurně. Dvakrát se navíc odhodlal k zakončení, přičemž poprvé pohořel na perfektním Florinu Nitovi a následně bohužel vypálil nad soupeřovu svatyni.

Petr Ševčík

Sympatickým výkonem se tradičně blýskl také Petr Ševčík. Šestadvacetiletého záložníka bylo doslova plné hřiště. Neohroženě napadal soupeřovu kombinaci, spoluhráčům rozdával skvělé balóny vzduchem i po zemi, nevynechal jedinou příležitost rozjet ofenzivní akci a sparťané jej mnohdy dokázali zastavit jedině za pomoci faulu. Jesenický rodák zároveň připravil první branku hostujícího mužstva, když ideální rozehrávkou rohového kopu přesně vystihl hlavu talentovaného Abdallaha Simy. Další gólovou asistenci si mohl připsat během druhého dějství, Ondřej Lingr však jeho perfektní nabídku tvář v tvář Nitovi promrhal.

Abdallah Sima

Cenu pro nejlepšího slávistického hráče zápasu už poněkolikáté za sebou ukořistil Abdallah Sima. Devatenáctiletý mladík nejprve přesnou hlavičkou otevřel skóre, bezprostředně před koncem prvního poločasu pak náskok hostujícího mužstva ještě navýšil. Fotbaloví experti upřímně nechápou, co tento senegalský zázrak pohledává v útrobách české nejvyšší soutěže. Považují za hřích, že ještě před pár měsíci nastupoval “pouze” na stadionu druholigového Táborska. Kvalitou totiž všechny zdejší hráče výrazně převyšuje a bude obrovským překvapením, pokud zimní přestávku nevyužije k očekávanému přestupu do zahraničí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *