15/07/2024

"File:Paul Pogba 144858.jpg" by Станислав Ведмидь is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Budoucnost francouzského záložníka Paula Pogby zůstává i nadále nejistá. Přestože Manchester United chce hvězdu za každou cenu udržet, do hry kromě Realu Madrid vstoupil další velký hráč.
“File:Paul Pogba 144858.jpg” by Станислав Ведмидь is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Francouzský záložník je na přestupovém trhu velmi žádaným zbožím, přestože toho v právě probíhající sezóně vinou zranění moc neodehrál. Jak už jsme vás informovali dříve, o služby Paula Pogby dlouhodobě stojí například Real Madrid a hlavně jeho slavný kouč Zinedine Zidane. Vyloučen není ani fotbalistův přesun do Juventusu, s nímž má společnou minulost. Manchester United se svého hvězdného hráče rovněž nechce vzdát bez boje. Do hry pak podle zahraničních médií nečekaně vstoupil také francouzský klub Paris Saint-Germain. V souvislosti s tím, jak se letní přestupové okénko blíží, samozřejmě vyvstává otázka, pro jakou trasu se na rozcestí Pogba rozhodne.

Zidane řeší Pogbu skrze hráčského agenta, Juventus vyčkává

Sedmadvacetiletý Paul Pogba nikdy přímo nevyslovil přání odejít z Manchesteru United, což značí, že ačkoli jeho výkony v anglické Premier League nejsou kdovíjak oslnivé, zřejmě se na současné adrese cítí spokojeně. Real Madrid se na to tedy rozhodl jít pěkně “od lesa” a sehnal si silného spojence. Prostřednictvím hlavního trenéra Zinedina Zidana kontaktoval hráčova agenta Mino Raiolu. Jeho nepříliš dobré vztahy s vedením United jsou veřejně proslulé, takže by na slova o kvalitnějším zázemí, finančních podmínkách a samozřejmě také pořádně tučné odměně za zprostředkování obchodu mohla padnout na úrodnou půdu.

Těžko říci, jestli má italský superagent natolik zásadní vliv, aby fotbalistu zvládl přemluvit k odchodu z Britských ostrovů a hlavně z klubu, který jej vede od mládežnických let. Ta možnost ale každopádně existuje a může se změnit v realitu s úderem prvních letních dní. Pokud by jednání s Realem Madrid nakonec nedopadla, nemusí Paul Pogba nijak zvlášť smutnit. O zkušeného záložníka totiž dlouhodobě stojí také Juventus Turín, kde už v letech 2012-2016 nastupoval a dokonce si troufneme tvrdit, odehrál nejlepší část své dosavadní kariéry. Italský klub zatím trpělivě vyčkává, jak se jednání s ostatními zájemci vyvinou. A když se ani tohle spojení neklapne, do hry se podle zahraničních médií zapojí ještě gigant z Francie.

Návrat na rodnou hroudu také není vyloučen

Paul Pogba je sice tradičním účastníkem reprezentačních akcí Francie, na domácí fotbalové scéně se ale kromě prvních krůčků v Le Havre AC dosud neobjevil. Není se ostatně čemu divit, tamní Ligue 1 je v porovnání s dalšími evropskými soutěžemi poněkud opomíjena. I tak ovšem vyprodukovala několik skvělých týmů včetně slavného Paris Saint-Germain, jehož představitelé by o Pogbu opravdu stáli. Podle francouzského deníku Le10Sport dokonce touží vyřešit otázku případného přestupu do konce nadcházejícího léta. Uspějí? Odpověď se dozvíme už velice brzy.

Zdroj: Le10Sport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *