24/06/2024

"File:David Luiz at Baku before 2019 UEFA Europe League Final.jpg" by Amir Hosseini is licensed under CC BY 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

David Luiz už byl z Arsenalu jednou nohou venku. Spolupráce však navzdory úvodním předpokladům pokračuje. Tak to alespoň vyplývá z vyjádření prezidenta klubu Benfica Lisabon.
“File:David Luiz at Baku before 2019 UEFA Europe League Final.jpg” by Amir Hosseini is licensed under CC BY 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Čert aby se v tom vyznal. David Luiz byl nejprve spojován s brzkým odchodem z Arsenalu a následným úprkem do známého prostředí Benfiky Lisabon, prezident portugalského klubu však veškeré spekulace definitivně vyvrátil. Z jeho osobní promluvy s brazilským obráncem prý jasně vyplývá, že v Londýně podepíše smlouvu na další dva roky, přičemž zásadní roli v jeho rozhodování hrály především peníze.

Návrat do Benfiky Lisabon bude, ale ne teď

Nikdo z nás nemládne a třiatřicetiletý David Luiz samozřejmě tuší, že v prostředí profesionálního sportu nezůstane věčně. Posledních dvanáct měsíců spolupráce s londýnským Arsenalem navíc jasně ukázalo, že z hlediska kvality odváděné práce v defenzivě už zdaleka nepatří mezi elitu Premier League. Často kupil až nepochopitelné hrubky, po útočných výpadech se nestíhal vracet a když bylo potřeba převzít roli lídra, rovněž zklamal. Jelikož mu s úderem posledního červnového dne vyprší smlouva, málokdo si dokázal představit, že následně dojde k jejímu prodloužení. Zájem pokračovat v rozdělané práci však podle posledních zpráv projevily obě strany.

Bližší informace poskytl deníku Metro prezident lisabonského klubu Luis Filipe Vieira. Právě Benfica Lisabon se ve spojitosti s brazilským kanárkem hlasitě skloňovala, protože sám David Luiz několikrát avizoval, že až se bude jeho kariéra chýlit ke konci, rád by se ještě naposledy vrátil do známého prostředí. Vieira s fotbalistou o takové variantě údajně hovořil a dozvěděl se, že ačkoli by klidně přestoupil už nyní, podepíše ještě smlouvu s Arsenalem na dva roky. V barvách Kanonýrů se prý cítí spokojený po všech stránkách, největší motivaci zůstat však představuje výše finančních odměn.

Arsenal nabízí nesrovnatelně lepší podmínky

Zkušený zadák si nyní vydělá kolem sedmi až osmi milionů eur ročně. To je bohužel astronomická částka, kterou mu Benfica Lisabon prostě nemůže nabídnout. Vieira se s Davidem Luizem přátelí, ba dokonce tvrdí, že ho bere jako nemanželského syna. Když proto v jejich rozhovoru došlo na lámání chleba, sám navrhl, aby jednání o návratu odložili na dobu neurčitou. Chápe, že zajištění rodiny musí být vždy na prvním místě. Luiz tak s největší pravděpodobností zůstává na stejné adrese a fanoušci Arsenalu se mohou začít radovat. Nebo snad naopak? Záleží na úhlu pohledu. S ohledem na současnou situaci, výsledky před propuknutím koronavirové krize a průběžnou pozici v tabulce Premier League se pozitiva hledají velice obtížně.

Zdroj: Metro.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *