13/06/2024

Nezdálo se to jako pravděpodobné, ale naštěstí se to stalo. Poté, co v tuzemsku přestává působit jedna menší banka za druhou, protože už se jim to jednoduše nevyplatí, objevil se na scéně nový hráč, který opět může zamíchat kartami.

Bezkonkurenční úrok

Pravdou je, že tyto roky se na bankovním trhu nesou ve znamení konsolidace. Dnes už je možné řadu menších bank, které sem vstoupily přibližně před deseti a více lety, hodnotit jako neúspěšné, jelikož své podnikání zde zavřely, případně přepustily větším konkurentům. Právě velké banky už začínají vystrkovat růžky. Opět účtují nepříjemné poplatky, a pokud jde o úroky, jsou značně nevýhodné. Využily první příležitosti k jejich razantnímu snížení.

Naštěstí sem ale ve velkém vstupuje nováček v podobě Inbank. Aby bylo jasno, tak tato banka zde oficiálně působí již dva roky, ale bez většího zájmu. Teď zjevně vycítila příležitost a své služby rozjíždí na maximum, takže už je konečně možné ji považovat za plnohodnotnou banku. Drtivá většina lidí dosud ani netušila, že zde taková možnost je.

Důležitou zprávou je především to, že Inbank spustila velmi atraktivní termínované vklady, které jsou aktuálně nejlépe úročeny na celém trhu. Vklad na 3 měsíce je úročen 5,2 %, na 6 měsíců 4,7 % a na rok potom 4,1 %. Horní hranice vkladu, tedy maximum, které můžete za těchto podmínek uložit, je stanovena na poměrně velkorysých 2 milionech korun. Je pochopitelně možné si vkladů zřídit hned několik.

Velmi zajímavé služby

Inbank rovněž významně rozšířila svou nabídku úvěrů. Dosud totiž poskytovala především účelové úvěry ve spolupráci s partnery, jako je AAA Auto, Elektro Planeo nebo Sunfin. Teď si tu ale můžete půjčit i neúčelově, a to opět za velmi výhodných podmínek, které zjistíte z kalkulačky na webových stránkách banky.

Je třeba říct, že Inbank je čistě digitální bankou, tudíž nemá žádné pobočky a vše je třeba vyřizovat prostřednictvím internetu. V České republice tato původem estonská banka působí jako odštěpný závod. K fungování jí stačí licence v domovském státě. Své služby ostatně nabízí také v Polsku, Litvě nebo Lotyšsku a velmi rychle expanduje.

Čtěte také: Banky přišly na způsob, jak oholit Čechy. Strhnou vám tisíce korun za nic

Jediná odlišnost od ryze českých bank spočívá v systému pojištění vkladů. V případě Inbank jsou totiž prostředky pojištěny u estonského garančního fondu Tagatisfond, který však má stejný podmínky jako garanční fond v České republice. To znamená, že vklady jsou pojištěny do 100 tisíc euro, což je dnes kolem 2,5 milionu korun. Pokud by přišel teoretický krach banky, bylo by však vyřizování výplaty lehce složitější, jelikož by se řešilo u zahraniční instituce.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *