Pátek, 9 června
Shadow

Další neúspěch. Letenští fotbalisté, kterým metropolitní derby příliš nesedlo

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha ovládla další metropolitní derby. Úřadující šampion české nejvyšší soutěže měl poněkud vlažný začátek, kdy konkurenčnímu týmu dovolil několik slibných ofenzivních příležitostí, během druhého dějství nicméně jednoznačně převzal kontrolu a naprosto zaslouženě zvítězil. Prostřednictvím nadcházejících odstavců si společně rozebereme letenské fotbalisty, kteří mohli nedělní utkání zvládnout výrazně lépe.

Michal Sáček

Zatímco Jan Bořil pravidelně podporoval slávistické ofenzivní výpady a zároveň si poctivě plnil všechny defenzivní povinnosti, Michal Sáček na protější straně příliš neoslnil. Směrem dopředu byl čtyřiadvacetiletý letenský odchovanec prakticky neviditelný, devět minut před koncem základní hrací doby navíc trestuhodně zaspal ve vlastním obranném pásmu. Stanislav Tecl se kolem něj parádně obtočil a následně pohotově zakončil do šibenice, čímž zkušeně uzavřel nedělní gólový účet.

Bořek Dočkal

AC Sparta Praha si během úvodních třiceti minut vypracovala několik zajímavých příležitostí, které zasluhovaly gólovou odměnu. Nejvýraznější ohrožení soupeřovy svatyně zaznamenal letenský kapitán Bořek Dočkal, jehož jedovatý střelecký pokus ze střední vzdálenosti vyboxoval Ondřej Kolář. Další povedené střelecké pokusy ani kreativní přihrávky už dvaatřicetiletý slávistický odchovanec bohužel nepřidal, osm minut před koncem základní hrací doby navíc přenechal místo mladému Martinu Minčevovi. Prostřednictvím oficiální klubové televize střízlivě přiznal, že měl společně s ostatními ofenzivními hráči zúročit úvodní tlak. Zároveň připomněl, že Slavia postrádala několik klíčových hráčů a byla tudíž oproti běžnému standardu značně znevýhodněna.

Adam Hložek

Osmnáctiletý sparťanský talent doléčil únavovou zlomeninu zánártní kůstky a začátkem měsíce března opětovně vyrazil vstříc prvoligovým trávníkům. Několikaměsíční pauza jeho herní projev samozřejmě negativně ovlivnila. Výkonnostně zatím ofenzivní univerzál připomíná jenom stín hráče, kterým během podzimní fáze právě probíhající sezóny býval. Utkání proti tápajícím Teplicím sice Adam Hložek okořenil brankou, proti silnějším soupeřům nicméně střelecky mlčí. Příkladem za všechny budiž nedělní derby, kdy zazdil další obrovskou gólovou příležitost. Doufejme, že složité období brzy překoná.

Ladislav Krejčí

Coby střídající hráč měl osmadvacetiletý křídelník Ladislav Krejčí jasný úkol – oživit skomírající herní projev letenského mužstva. Přítomnost čerstvého ofenzivního fotbalisty ovšem žádné zlepšení nepřinesla. Směrem dopředu nepředstavoval letenský odchovanec s bohatými zahraničními zkušenostmi v podstatě žádné nebezpečí. Pozornost televizních diváků upoutal především tvrdým skluzem pod nohy Lukáše Masopusta, který hlavní rozhodčí po zásluze odměnil žlutým karetním trestem. Frustrace si zkrátka vybrala svou daň.

6 Comments

 • Standa

  Jsem sice slávista, těší mě , že Slavie opět vyhrála , ale taky nejsem tak zabedněný příznivec a přeji si jedno jedinné. Aby v naší lize byly aspoň 4 mančafty, kteří by měli úroveň jak momentálně Slavia a ať hrajeme poháry a ne že v prvním předkole všichni vypadnou a všechno zůstane na Slavii. Taky mě mrzí , že Sparta nevyšla Slavii vstříct , když požádala o přeložení zápasu kvůli těžkému týdnu. Jenže jsem pochopil, že Sparta si myslela, že toho vytížení využije, smutné. Druhý poločas jsem Spartu na hřišti neviděl. Ano , možná Vrba je dobrý trenér ,ale na Trpišovského nemá a myslím, že ho to i štve.

 • Kecy pánů ,,slávistů ,, – i Vy jednou skončíte !!! – Každý chvilku , tahá pilku – že ???
  Nebude to dlouho trvat , to Vaše ,, vytahování … Vládli jsme my ( ! ) – SPARTA , pak PLZEŇ ,
  teď – Vy ubrečenci a kdo pak ??? SLÁVIA to určitě nebude !!!!!!!!! On se někdo v té naší ,, uplacené ,,
  lize zase najde … Nebo bylo málo problémů s pány arbitry ???? A co s těmi pokřiky ( rasistickými ) ?
  Jenom se z toho neposerte !!!!!!!!!!!!!!!! ANO ??????

 • Kvašňák

  Sparta už zdaleka není tou Spartou z dob minulých.A srovnání ze současnou Slávii,není ani po technické stránce srovnatelné.Stopy trenera Trpišovského jsou viditelné a nesmazatelné.Sparta už dnes ani nepatří mezi naší absolutní fotbalovou špičku.Hodně dalších mužstev je v mnohém lepší.Spartě navíc
  chybí fotbalově „hvězdy“.

 • Miroslav

  Nejhorší hráči Sparty při prohře se Slávií. Vitík – neumí přihrát dopředu, dělá hrubky v obraně, podíl na druhém gólu. Wiesner – vůbec nebylo vidět, že je na hřišti. Krejčí ml. – zavinil první gól (spolu s Nitou) a vypadal, že ho to vůbec nebaví. Sáček – zavinil druhý gól (spolu s Vitíkem, který ho nezajišťoval). Hložek – v posledních zápasech zahodí každou šanci, ve druhém poločase snad ani nebyl na hřišti. Plavčič a Karlson – lítali tam jak blázni s nulovým efektem, žádný centr ani pořádná příhrádka dopředu.

 • Dan

  Celý je to o vedení a vlastnících Sparty.Proč pouští Kangu,Stanciu,neudělají návrat Jakuba Brabce atd.atd..Hlavně,že si hřejí svoje ega,že teď jsou tu pány Sparty.Křetínský to má jenom jako svoje pí árko.Vo tom to celý je.Slávie na to jde přece jenom jinak…

 • Dejvy2

  Ze zmiňovaných hráčů je hvězda jenom Hložek. Měl by co nejdříve přestoupit, než ho Sparta zničí. Tam semelou každého.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *