15/06/2024

Očekávaná letní dovolená už je u většiny lidí doslova na spadnutí. Ještě pár týdnů a davy tuzemských turistů opět zaplní dálnice od Prahy až po Dubrovník. Z průzkumů totiž vyplývá, že i letos Češi budou vyrážet nejčastěji do svého oblíbeného Chorvatska. Pravdou ale je, že to už není stejná země jako ještě před pár lety. Platí tu nová pravidla a také se opět zvýšily ceny, které mohou dovolenou skutečně znepříjemnit.

Už to není levné

Do Chorvatska už vycestovali první turisté, kteří nepřekypují zrovna nadšením. Naopak hlásí, že ceny se oproti loňsku nesnížily, jak se očekávalo, ale naopak ještě více narostly. Zvýšil se také počet takzvaných turistických pastí. To jsou podniky, které chtějí vydělat na neznalosti svých hostů. Je jim přitom jednou, že k nim zavítají jednou a naposled. Chtějí na tom ale pořádně vydělat.

Takovým podnikem je zcela jistě kavárna Wagner, kterou najdete v Opatiji na Istrijském poloostrově. Sem přišla skupinka turistů, kteří shodou okolností nebyli cizinci, ale pocházeli jen z jiné části Chorvatska. Dali si něco málo na občerstvení, ovšem nestačili se divit, jaký jim potom přistál na stole účet.

Skupinka si objednala dvě slazené limonády, malou vodu, dvě kávy a dva sendviče. Vzhledem k tomu, že nešlo o žádnou velkou objednávku a u těchto položek jsou lidé zvyklí tak nějak na standardizované ceny, nepodívali se nejprve do jídelního, respektive nápojového lístku. A to byla velká chyba, jelikož potom už s tím nemohli nic dělat.

Slušný randál

Turisté peníze nijak zvlášť neřešili a klidně byli připraveni zaplatit o nějaké to euro navíc. Ale co je moc, to je moc. Číšník jim totiž po žádosti o zaplacení přinesl účet, který zněl v přepočtu na 1800 Kč. Vzhledem k objednávce to bylo opravdu hodně.

Na nejvíce peněz přišel sendvič, který stál přes 400 korun, přičemž šlo o obyčejnou obloženou housku. Káva stála přibližně 300 Kč a sodové nápoje pak 150 Kč.

Čtěte také: Chorvatsko to zase přehnalo. První Češi vyjeli a hlásí: ceny nás poslaly do kolen, tohle se nedá zaplatit

Pravdou ale je, že hosté si mohli udělat dopředu rešerši a podívat se na hodnocení ostatních návštěvníků tohoto podniku. Ten má velmi nízké hodnocení, a to právě na základě nespokojených recenzí, které ho označují za turistickou past. Na druhé straně je třeba říct, že se v Chorvatsku zdražovalo plošně a podobné nepříjemnosti vás teď mohou čekat na mnoha místech.

Foto: Shutterstock

3 názory u článku “Dali si v Chorvatsku něco málo v restauraci. Číšník přinesl účet, který jim vyrazil dech. Češi nevěří vlastním očím

  1. Teď jsme v Chorvatsku jídla okolo 14 € za porci velkou. Pití pivo okolo 3,50, takže pohoda. Jsme. Aktuálně na obědě Novi Vinodolski u Tomase. Jinak bydlíme na Bašce ceny stejné. Takže krásnou dovolenou

  2. Tento úplně stejný článek byl má internetu už několikrát. Drtivá většina restauraci v Chorvatsku má ceny vystavené a pokud cenu neznám, nebo se mi zdá vysoká tak do takové restaurace nejdu. Nikdy v žádné restauraci jsem si neobjevil bez toho, že bych věděl cenu dopředu. Do Chorvatska jezdíme často a nikdy žádný problém. Zase článek objednaný od konkurenční země.

  3. Opět jen článek dychtící po pseudo senzaci jak je Chorvatsko drahé. Poslední tři roky jezdíme na ostrov PAG. Dle posledního letáku z řetězce PLODINE jsou ceny skoro stejné jak u nás. Například když půjdu v Praze do restaurace na Václaváku tak bude jiná cena než na Svoboďáku v Brně. Takže tak ať si každý udělá obraz sám. My letos jedeme zas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *