23/05/2024

Autor: Fanny Schertzer – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11315748 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

KHL v posledních letech poskytla útočiště poměrně značnému množství tuzemských hráčů. Ani letos tomu samozřejmě není jinak. Komu se v úvodu nového ročníku daří nejvíce, se dozvíte hned záhy.
Autor: Fanny Schertzer – Vlastní dílo, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V posledních letech poskytla Kontinentální hokejová liga vřelé útočiště poměrně značnému množství tuzemských hráčů a ani letos tomu pochopitelně není jinak. Do úvodních zápasů nového ročníku prozatím nakouklo dvanáct našinců, další čtyři pak na svou velkou šanci teprve čekají. Komu se zatím opravdu daří potvrzovat kvality? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Andrej Nestrašil (Metallurg Magnitogorsk)

Devětadvacetiletý hokejový útočník Andrej Nestrašil prošel mládežnickou přípravkou klubu HC Slavia Praha, z níž ještě jako junior odešel do zámoří. Tam většinu času pendloval mezi nižšími soutěžemi a prestižní NHL. Výraznou stopu zanechal například v barvách Grand Rapids Griffins či Charlotte Checkers, oblékl však rovněž dresy Detroitu Red Wings a Caroliny Hurricanes. Když snahu prosadit se do nejlepší hokejové ligy světa definitivně vzdal, podepsal profesionální smlouvu v Rusku. Nejprve hrál za Nižněkamsk, posléze jej zlákal Metallurg Magnitogorsk. Loni z pohledu kanadských bodů úplně nepřesvědčil, letos ale rozehrál parádní show. Se třemi brankami a stejným počtem asistencí zatím vládne české kolonii v KHL, navíc patří k elitní dvacítce nejproduktivnějších hráčů celé soutěže.

Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva)

V nižších zámořských soutěžích naprosto exceloval a sbíral neskutečné množství kanadských bodů, konkurenční prostředí slavné National Hockey Ligue mu ale nikdy dokonale nesedlo. Ve snaze ukončit trápení bral loňský přesun do rodného Ruska jako vysvobození. Sedmadvacetiletý hokejový útočník Dmitrij Jaškin podepsal s klubem Dynamo Moskva, jemuž začal okamžitě splácet projevenou důvěru. Uplynulou sezónu zakončil s titulem nejlepšího střelce základní části, dohromady pak ukořistil celkem třiašedesát bodů. KHL si odchovanec hokejového Vsetína podmaňuje i nyní. V šesti úvodních zápasech nového ročníku zatím pětkrát skóroval, hattrickem zničil konkurenční Novosibirsk. Hvězda rodáka z Omsku letí strmě vzhůru a zřejmě se hned tak nezastaví.

Jakub Kovář (Avtomobilist Jekatěrinburg)

Český hokejový brankář Jakub Kovář měl obrovské štěstí, že do nového ročníku KHL vůbec naskočil. Krátce před rozjezdem zápasového kolotoče totiž bojoval s koronavirovou infekcí, která se na jeho fyzické pohodě nesmírně podepsala. Dle svých vlastních slov nezvládal ani dokončit trénink a cítil se malátně navzdory tomu, že už jej lékaři označili za vyléčeného. Ačkoli riskoval vlastní zdraví, úvodním duelům se nakonec postavil čelem. A dobře udělal. První tři odehraná kola ozdobil dvěma čistými konty a neskutečnou porcí zastavených puků. Díky tomu byl ostatně vyhlášen nejlepším brankářem týdne. Ani během následujících dvou zápasů si osobní statistiky rozhodně nepokazil a úspěšnost zákroků drží lehce přes 95 %. Pokud bude takhle pokračovat, čeká jej možná nejlepší sezóna dosavadní kariéry.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *