24/06/2024

By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=82820086 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během letního přestupového okénka reflektoval zájem z mnoha elitních klubů, nabídku připravoval dokonce i Liverpool. Německý útočník Timo Werner se však rozhodl pro Chelsea FC, čehož zpětně nelituje.
By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během letního přestupového období byl extrémně žádaným zbožím, zájem reflektoval z několika elitních klubů. Dokonce i slavný Liverpool FC připravoval hvězdnému kanonýrovi ideální podmínky na míru včetně lukrativní smlouvy. Nabídku úřadujícího mistra anglické Premier League ovšem německý fotbalový útočník Timo Werner překvapivě odmítl, načež podepsal kontrakt s konkurenční Chelsea FC. Ani s odstupem dvou měsíců by své původní rozhodnutí údajně neměnil. Hvězdný fotbalista zároveň vysvětlil, co jej do Londýna vlastně přitáhlo.

Nabídky přehazoval vidlemi, Liverpool původně čněl na vrcholu žebříčku

Kariéru profesionálního fotbalisty zahájil v rodném Stuttgartu, poslední čtyři roky platil za hlavní ofenzivní mašinu klubu RB Lipsko. Čtyřiadvacetiletého útočníka zdobí takřka neuvěřitelné osobní statistiky, které v rámci německé Bundesligy překonal pouze fenomenální Robert Lewandowski. Není se čemu divit, že kolem několikanásobného reprezentanta bylo během letní přestupové pauzy pořádně rušno. Timo Werner s odstupem času přiznává, že nabídky chodily z mnoha významných klubů a výběr “správné” cílové destinace tudíž zabral hodně času.

Alespoň ze začátku se talentovaný fotbalista přikláněl k Liverpoolu, jehož herní styl mu velice imponoval. Jednání s úřadujícím šampionem anglické Premier League ovšem ztroskotala kvůli příliš vysoké cenovce. Do hry se tedy zapojila londýnská Chelsea FC, která navzdory koronavirové pandemii neměla hluboko do kapsy a enormní investice podnikala prakticky celé léto. Když Lipsku přislíbila 47 milionů liber, mohla oficiálně přivítat výraznou posilu své ofenzivní sekce.

Za rozhodnutím si stojí, Chelsea FC mu totiž přirostla k srdci

Timo Werner se krátce před vzájemným měřením sil Chelsea a Liverpoolu svěřil tisku, proč se během letní pauzy rozhodl pro přestup do Londýna. Údajně se nechal přesvědčit nejen stylem hry, ale také perfektním zázemím a smělými plány do budoucna. Přestože si v prvopočátcích nebyl volbou stoprocentně jistý, nyní cítí nadšení a pýchu, protože lepší místo pro rozvoj kariéry prý jednoduše neexistuje. Se spoluhráči si hvězdný útočník rozumí dokonale, navíc chválí i jejich nesporné kvality. Svou přítomnost v kádru “Blues” si dokáže představit klidně i v dlouhodobějším horizontu několika let.

Zdroj: Metro

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *