16/07/2024

By Michael Miller - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=18260536 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Legendární Jaromír Jágr během uplynulé letní pauzy nevyloučil střídavé starty mimo prostředí kladenských Rytířů. Případný návrat do Kontinentální hokejové ligy však mezi řádky opravdu nikdo nečetl.
By Michael Miller – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože jeho tvář lemují vrásky a dlouhé lokny pomalu přecházejí na odstín šedivé, loučení s kariérou profesionálního hokejisty si zatím nedokáže představit. Legendární útočník Jaromír Jágr statečně vzdoruje neúprosnému zubu času a mladší spoluhráče z mateřského Kladna ještě v mnoha disciplínách hravě strčí do kapsy. Nelze se proto divit, že zajímavé nabídky přicházejí i z jiných míst. Neúnavný veterán během uplynulé letní přestávky nevyloučil střídavé starty v Extralize, pokud by z nich profitovali i jeho milovaní Rytíři. Že by ovšem znovu okusil prostředí Kontinentální hokejové ligy? To asi nenapadlo nikoho. Předseda představenstva ruského klubu Avangard Omsk nicméně tuto možnost reálně zvažuje už pěknou řádku měsíců.

Nepravděpodobné, ale rozhodně ne nereálné. Jágra vábí Rusko

Všude, kde se objevil, zanechal výraznou stopu. Nezáleželo přitom na věku ani jiných okolnostech. Český hokejový útočník Jaromír Jágr je nejenom držitelem několika týmových i individuálních trofejí, prestižních ocenění či významných rekordů, ale také jedinečnou osobností, ke které dodnes vzhlížejí miliony fanoušků z celého světa. Přestože ve svých osmačtyřiceti letech by měl dávno užívat zaslouženého důchodu, on zarputile vzdoruje přírodním zákonům a pokračuje v kariéře, dokud ještě síly nevypověděly službu. Poslední dva roky hájí barvy mateřského Kladna, jemuž zároveň vládne coby majitel.

Protože Rytíři před nástupem koronavirové pandemie bohužel sestoupili zpátky do nižší soutěže, nevyloučila legendární osmašedesátka realizaci střídavých startů na jiné (nejlépe extraligové) adrese. Dvojnásobného vítěze Stanley Cupu údajně lákala pražská Sparta, spolupráci by si dokázal představit rovněž Třinec. Že se ovšem do souboje o fenomenální pravé křídlo zapojí tradiční účastník KHL, čekal jen málokdo. Navíc se jedná o Jágrovo bývalého chlebodárce, nabídku totiž připravuje Avangard Omsk.

Českého velikána si na Sibiři opravdu zamilovali

Když Jaromír Jágr poprvé opouštěl nejslavnější hokejovou ligu světa, zlákal jej právě Avangard Omsk. Tamní fanoušci se olympijského vítěze z Nagana velice oblíbili, s úctou a respektem na něj vzpomínají dodnes. Zároveň by jistě s nadšením uvítali jeho opětovný příchod. Předseda představenstva Alexandr Krylov v rozhovoru pro klubový kanál potvrdil, že o českého veterána v létě projevil zájem. Pandemie nového koronaviru ovšem jednání dočasně zastavila. Ačkoli prý situace k dosažení vzájemné dohody momentálně nesměřuje, vedení klubu ještě nesklání zbraně. Myslíte, že by se stárnoucí Jágr dokázal prosadit za hranicemi naší země?

Zdroj: Avangard Omsk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *