15/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Koronavirus zásadně ovlivnil už průběh minulého ročníku sportovních soutěží a bohužel si vybírá krutou daň také na podzim. Několik pozitivních případů hlásí hokejové Vítkovice a fotbalová Příbram.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Od samého počátku bylo jasné, že navzdory obrovské snaze organizátorů i jednotlivých klubů nepůjde všechno jako po másle a určité překážky cestu nepochybně protnou. Koronavirus zásadním způsobem ovlivnil už průběh minulého ročníku sportovních soutěží a krutou daň si bohužel vybírá také v úvodu podzimu. První odložený zápas hlásí kupříkladu tuzemská Fortuna liga. Pravidelné testování hráčů a členů realizačního štábu Příbrami odhalilo celkem třináct pozitivních nálezů. Aby na to fotbalový tým nebyl úplně sám, společnost v karanténě mu od čtvrtečního večera dělají hokejové Vítkovice. Tam testy prokázaly nákazu u devatenácti osob. Jedná se o případy extrémní, nicméně vzhledem k současnému vývoji epidemie určitě ne ojedinělé.

Vítkovice nestihnou úvod sezóny, zápasy postupně odkládají na dobu neurčitou

Zástupci tuzemské Extraligy si velice dobře uvědomují, že současný vývoj epidemiologické situace nevypadá příznivě. Navzdory stále se zhoršujícím číselným údajům nicméně neztrácejí optimismus a věří, že zvládnou sezónu dokončit alespoň z nadpoloviční většiny. První zásadní překážka se bohužel dostavila bezprostředně před oficiálním startem hokejového ročníku. HC Vítkovice Ridera musela ze dne na den pozměnit plány a odložit nadcházející zápasy. Několik členů kabiny ostravského klubu si totiž stěžovalo na zvýšenou teplotu, zvýšenou tělesnou únavu, bolest kloubů a celkovou tělesnou slabost. Preventivní testování nakonec odhalilo celkem devatenáct pozitivních případů COVID-19. Obrovskou nepříjemností se aktuálně intenzivně zabývá krajská hygienická stanice, která rozhodne, kolik duelů se bude muset konkrétně přesunout na jiné termíny.

Příbram koronavirus ohrozil již dříve, tentokrát se však rozšířil podstatně víc

Také nejvyšší česká fotbalová liga musela narychlo měnit rozpis. Testování uvnitř týmu 1.FK Příbram totiž odhalilo dalších devět pozitivních případů. Přitom ještě před několika dny byl koronavirus potvrzen “jen” u čtyř osob, ostatním členům kádru i realizačního štábu tehdy vyšly testy negativní. Nedá se svítit, nadcházející zápas se v závislosti na vývoji situace dočká nového termínu. Šéf středočeského klubu Jaroslav Starka se nad rozhodnutím Ligové fotbalové asociace vůbec nepozastavil. Jak sám trefně poznamenal, do sobotního klání se Slováckem by v podstatě neměl koho postavit. Dosud není jasné, jak dlouhou dobu stráví celý tým v povinné karanténě. Do konce příštího týdne se ale “na svobodu” pravděpodobně nedostane.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *