13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Španělský fotbalový trenér Quique Setién cítí křivdu ze strany bývalého zaměstnavatele, situaci se proto rozhodl vyřešit soudně. FC Barcelona podle něj porušila smlouvu, má zaplatit 6 milionů eur.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Měl se stát mužem, díky kterému se tápající fotbalový gigant konečně odrazí ode dna a naváže na svou dřívější úspěšnou šňůru. Španělský trenér Quique Setién se neuvedl vůbec špatně, minimálně ze začátku působil herní projev klubu FC Barcelona sebejistě a hlavně přinášel výsledky. Postupem času však euforie opadla a vystřídal ji bolestný střet s realitou. Absence jakékoli cenné trofeje v kombinaci s obrovským debaklem na domácí půdě výrazně přispěla k tomu, aby vedení klubu bleskurychle přistoupilo k dalším personálním změnám. Sportovní ředitel Eric Abidal ze dne na den skončil, Setién rovněž. Právě odvolaný kouč se nyní soudí kvůli údajnému porušení smlouvy, za což požaduje finanční kompenzaci ve výši 106 milionů korun.

Ostudná prohra mu zlomila vaz, nyní se s milovaným klubem soudí

Když jednašedesátiletý španělský trenér Quique Setién slavnostně přebíral hlavní tým katalánské Barcelony, v návalu pozitivních emocí jen stěží hledal ta správná slova. Ačkoli už se rodák z historického městečka Santander pyšnil dvěma prvoligovými štacemi v klubech Las Palmas a Betis Sevilla, vedení Blaugranas bylo dlouhodobě jeho tajným přáním. Prestižní funkci se postavil čelem a s pokorou sobě vlastní, což alespoň v začátcích snového angažmá přineslo úspěch. Fanoušci nadšeně tleskali a přirovnávali herní projev mužstva k dávno zapomenuté éře Josepa Guardioly. Euforická prohlášení ale velice rychle vystřídala čirá bezmoc.

Barcelona postupně ztrácela všechny vlastnosti, díky kterým kdysi dominovala. Ačkoli měla ještě před příchodem nového trenéra blízko k mistrovskému titulu, komfortní náskok naprosto nepochopitelně promrhala a darovala tak vítězství konkurenčními Realu Madrid. Pošramocenou reputaci si chtěli zlomení fotbalisté napravit prostřednictvím čtvrtfinále Ligy mistrů, nicméně ani tento záchranný kruh nakonec nepomohl. Bayern Mnichov svého soupeře, který měl navíc výhodu domácího prostředí, nekompromisně rozdrtil v poměru 8:2. Ostudná porážka odstartovala revoluci, jíž odnesl sportovní ředitel Eric Abidal. Společně s ním si kufry sbalil i trenér, který kvůli údajnému porušení smlouvy ze strany klubu připravuje žalobu.

Setién bojuje s větrnými mlýny. A pravděpodobně není sám

Slovy odvolaného kouče se FC Barcelona dopustila hrubého porušení smluvních podmínek. Přestože se jej zbavila přibližně v polovině srpna, k oficiálnímu rozvázání spolupráce prý došlo až na přelomu tohoto týdne. Quique Setién chtěl nepříjemnou situaci řešit za zavřenými dveřmi a bez mediální pozornosti, vedení klubu s ním ale přes měsíc odmítalo navázat komunikaci. Žádá proto finanční kompenzaci ve výši šesti milionů eur, což je v přepočtu na naši měnu asi 106 milionů korun. Na zástupce katalánského celku se valí jeden problém za druhým, žalobu totiž údajně připravují ještě další tři bývalí pracovníci.

Zdroj: ESPN

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *