24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Vleklé zdravotní problémy vystavily jeho hvězdné kariéře stopku, nyní však Václav Kadlec opět nazouvá milované kopačky a vrací se na fotbalové trávníky. Červené Janovice získaly další slavnou posilu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Stává se nepsaným pravidlem, že vysloužilí fotbalisté nacházející útočiště v nižších soutěžích, kterým svou přítomností dodávají mnohem větší atraktivitu. Na první pohled naprosto obyčejný vesnický klub TJ Sokol Červené Janovice je pak vyloženě kolonií někdejších Pražáků, jejichž profesionální dráha z různých důvodů skončila. Martin Jiránek se k týmu ze třetí třídy připojil začátkem léta. Tomáš Řepka jej následoval o několik týdnu později. Přibližně od poloviny září jim dělá společnost také Václav Kadlec. Jak si tohle hvězdné trio povede? Minimálně z hlediska divácké návštěvnosti bude nepochybně lámat rekordy.

S kariérou se Kadlec rozloučil vinou dlouhodobých zdravotních problémů

Václav Kadlec patřil k obrovským nadějím tuzemské fotbalové školy. Odchovanec pražských Bohemians, jehož svého času sledoval dokonce i anglický Liverpool, se v pouhých šestnácti letech odebral do konkurenční Sparty. Časem si dokonce vybojoval pevné místo v základní sestavě a důvěru trenérovi splácel značným množstvím vstřelených branek. Zájem ze zahraničních soutěží na sebe pochopitelně nenechal dlouho čekat. Talentovaný útočník v průběhu let okusil německou Bundesligu či dánskou Superligaen, nikde se ovšem příliš dlouho neohřál. Pokaždé se nakonec vrátil tam, odkud do ciziny s velkým očekáváním odcházel.

Několikanásobného reprezentanta limitovaly především časté zdravotní komplikace, které se vždy dostavily v tu nejméně vhodnou chvíli. Když mu bylo devatenáct let, poranil si pravé koleno a levý kotník najednou. Během výše zmíněného dánského angažmá se “zlobivé” koleno ozvalo podruhé. Definitivní zlom nastal v květnu roku 2018, kdy si pro změnu poranil koleno levé. Kdysi opěvovaný sportovec prodělal několik náročných operací s vidinou brzkého návratu na fotbalové trávníky, k tomu ale bohužel nedošlo. Ve svých osmadvaceti letech se rozhodl pro předčasný odchod do důchodu.

Bez fotbalu vydržel jen krátce, čeká jej spolupráce s Tomášem Řepkou

Když se dlouhodobě věnujete pouze jednomu koníčku a navíc si z něj postupem času vytvoříte hlavní zdroj příjmů, těžko se smiřujete s tím, když už nelze pokračovat ve vyjetých kolejích. Václav Kadlec je toho jasným důkazem. Po uveřejnění nevyhnutelného rozsudku nad vlastní kariérou profesionálního fotbalisty měl nějakou dobu narušenou psychiku, rekreační sledování zápasů navíc opravdu nepřicházelo v úvahu. Dvojnásobný mistr české nejvyšší soutěže se ale oklepal z nejhoršího, rozjel nový druh podnikání a navíc se rozhodl znovu nazout kopačky. Tentokrát však nemíří do elitních kruhů, milovaný sport si vyzkouší pouze v okresním měřítku.

Štěpán Kacafírek je hrajícím trenérem (jaký televizní seriál nám tahle vražedná kombinace jenom připomíná) klubu TJ Sokol Červené Janovice, který během tohoto roku přijal značné množství vysloužilých reprezentantů. Nejprve se k týmu připojil jednačtyřicetiletý obránce Martin Jiránek. Toho posléze doplnil známý bouřlivák Tomáš Řepka. Hvězdný trojlístek nyní uzavírá právě Václav Kadlec. Premiéru si odkroutí v zápase proti Tupadlům, který se uskuteční 4. října.

https://www.instagram.com/p/CFSEI6QncGQ/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *