23/04/2024

By Steindy (talk) 16:16, 10 November 2016 (UTC) - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=53026089 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nejdražší náhradník planety po letech opouští Real Madrid. Gareth Bale se podle britských médií předběžně dohodl na hostování v klubu Tottenham Hotspurs, který mu otevřel dveře do velkého fotbalu.
By Steindy – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Suverénně nejdražší náhradník planety po letech kontroverzního soužití skutečně opouští Real Madrid. Během středečního večera se fotbalový útočník Gareth Bale podle britského deníku Daily Mail předběžně dohodl na hostování v klubu Tottenham Hotspurs, který mu v prvopočátcích kariéry otevřel dveře do velkého fotbalu. Velký díl zásluh připadá především současnému trenérovi londýnských Kohoutů. Právě José Mourinho totiž zdánlivě ztracený obchod údajně dotáhl do zdárného konce.

José Mourinho si splnil dávný sen, příchod Balea je hlavně jeho zásluhou

To, o čem se v posledních týdnech a měsících pouze spekulovalo, podle britského deníku Daily Mail získalo reálné obrysy. Jednatřicetiletý Gareth Bale jako extrémně předražený náhradník úřadujícího mistra španělské nejvyšší soutěže údajně končí, namísto toho se po letech odloučení vrací do Tottenhamu Hotspurs. Londýnský klub získal hvězdného fotbalistu formou ročního hostování, Real Madrid navíc přislíbil pomoc při hrazení astronomické mzdy ve výši třinácti milionů liber. Nebýt tohoto zásadního bodu, k finální dohodě by pravděpodobně nikdy nedošlo.

Opětovné a nesmírně emotivní spojení s Kohouty prý režíroval José Mourinho. Ten si kvality waleského útočníka uvědomoval už dříve, dokonce se jej snažil získat pro svůj vlastní projekt Bílého baletu. Tehdy sice neuspěl a trenérskou lavičku opustil krátce před hráčovým přestupem, nyní však zjevně dostává druhou šanci. To samé si určitě říká i samotný Gareth Bale, který se posledními roky ve Španělsku vyloženě protrápil. Během uplynulé sezóny nezískal důvěru kouče Zinedina Zidana a odehrál minimum soutěžních zápasů. Většinu času trávil na lavičce náhradníků, tam navíc mnohdy předváděl psí kusy a hra ho evidentně příliš nezajímala. Věrný zůstával snad jen kvůli nadstandardním finančním odměnám, jež nikdo z potenciálních zájemců nedokázala vyvážit – tedy až doposud.

Hvězdný kanonýr se vrací na místo činu s cílem oživit uvadající kariéru

Několikanásobný reprezentant rodného Walesu tajně doufá, že mu návrat do známého prostředí pomůže nakopnout skomírající kariéru, která by s ohledem na věk a životní zkušenosti měla vypadat úplně jinak. Ze strany fanoušků Tottenhamu Hotspurs se nepochybně dočká podpory, jelikož si všichni moc dobře pamatují všech jeho 56 branek a 58 asistencí, k nimž se propracoval v rámci 5 let a celkem 203 soutěžních zápasů. Dokáže odchovanec Southamptonu oprášit slávu a navázat na své dřívější výkony? Nechejme se překvapit. Palebná síla Kohoutů ale minimálně na papíře budí obrovský respekt.

Zdroj: Daily Mail

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *