13/04/2024

By Valdemar&Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79305027 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nizozemský fotbalový klub FC Emmen má vskutku originální uvítací rituál. Mladičký obránce Denis Granečný se stal terčem povedeného vtípků, který z paměti (a sociálních sítí) určitě jen ta nevymaže.
By Valdemar&Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Tenhle uvítací rituál z paměti (a sociálních sítí) určitě jen tak nevymaže. Český fotbalový obránce Denis Granečný se přibližně v polovině srpna dohodl na svém prvním zahraničním angažmá v nizozemském klubu FC Emmen, kde se nyní stal terčem povedeného vtípku. Důvěřivý mladík na popud asistenta trenéra vší silou foukl do záhadného přístroje, který zdánlivě testoval kapacitu plic. Jak se však okamžitě ukázalo, jeho faktická funkce neměla se zdravotní prohlídkou vůbec nic společného.

Namísto číselných údajů se vyvalil oblak černého prachu

Denis Granečný se krátce po skončení reprezentační přestávky připojil k tréninkovému procesu nizozemského klubu FC Emmen, který se oficiálně stal jeho novým domovem teprve během uplynulé letní přestávky. Český fotbalový obránce musel podstoupit tradiční procedury spočívající například v kontrole tělesné hmotnosti či testování zdravotní způsobilosti. Bohužel ale jaksi zapomněl, že vtípky se dějí v kabinách napříč všemi sportovními soutěžemi.

Od asistenta hlavního kouče přijal odchovanec ostravského Baníku záhadný přístroj, který měl údajně zkontrolovat kapacitu a správnou funkci plic. Stačilo jenom ze všech sil fouknout do trubice a čekat na výsledek. Podezřelé, že? Důvěřivý mladík se nicméně nenechal rozhodit ani smrští mobilních telefonů, jejichž pohotoví majitelé okamžitě vycítili šanci ulovit povedené záběry. Když talentovaný fotbalista provedl úkon dle trenérových pokynů, okamžitě jej do obličeje trefil oblak černého prachu. Kabina bouřila smíchy. Když se Denis Granečný vzpamatoval, rovněž působil pobaveně.

Dosavadní sportovní cesta Denise Granečného

Dvaadvacetiletý Denis Granečný prošel mládežnickou přípravkou klubu FC Baník Ostrava. Zde později sbíral i první zkušenosti mezi dospělými, během čtyř let si připsal čtyřiasedmdesát ligových startů a jednu branku. Na jaře hostoval v Českých Budějovicích, příležitost však dostal pouze jednou. Letní přípravu započal s mateřským týmem, během soustředění v Rakousku ovšem nečekaně odcestoval do Nizozemska, kde si domluvil hostování s FC Emmen. Svými výkony hodlá tradičního účastníka holandské nejvyšší soutěže hodlá přesvědčit k trvalému přestupu. Do prvního utkání nového ročníku nicméně z lavičky náhradníků nezasáhl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *