25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Poměrně velké množství tuzemských talentů zamíří v útlém věku na zkušenou do zahraničí. Ne všichni se však okamžitě uchytí a proto následně nepohrdnou návratem do Čech. Jinak tomu není ani letos.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Poměrně velké množství tuzemských fotbalových talentů v útlém věku každoročně zamíří na zkušenou do zahraničí. Ne všichni se však okamžitě uchytí a proto následně nepohrdnou opětovným angažmá na území České republiky. Jinak tomu pochopitelně není ani letos. Pojďme si jména a životní příběhy těch nejzajímavějších navrátilců postupně přiblížit.

Tomáš Ostrák

V pouhých šestnácti letech opustil pohodlí rodinného krbu a zamířil hledat nové výzvy za hranice naší země. Ofenzivní záložník Tomáš Ostrák se z rodného Frýdku-Místku přesunul do sousedního Německa, kde posílil 1. FC Köln. Jelikož podával kvalitní výkony, stal se dokonce kapitánem juniorského týmu. Na svou první Bundesligovou šanci nicméně stále čeká. V průběhu minulé sezóny byl zapůjčen do rakouského Hartbergu, na podzim jej čeká anabáze tuzemská. MFK Karviná jej získala na roční hostování.

David Heidenreich

Vedení prvoligových Teplic se podařilo dotáhnout příchod obránce Davida Heidenreicha. Dvacetiletý talent strávil poslední čtyři sezóny v barvách italského klubu Atalanta Bergamo, kde zatím nastupoval pouze coby člen juniorských výběrů. První zkušenosti mezi dospělými tudíž posbírá až během letošního podzimu. Několikanásobný mládežnický reprezentant a někdejší kapitán úspěšné skvadry do devatenácti let se s mateřským týmem dohodl na ročním hostování a doufá, že přispěje k celkovému zlepšení herní kvality.

Vasil Kušej

V domácím prostředí se opětovně představí také dvacetiletý útočník Vasij Kušej, který se do zahraničí vydal krátce po získání občanského průkazu. První tři sezóny v juniorském výběru Drážďan zakončil s devětadvaceti brankami na kontě. Loni se poprvé představil mezi dospělými, učinil tak ovšem mezi hráči rakouského klubu Wacker Innsbruck. Odehrál jen čtyři ostré zápasy a proto doufá, že v rodném Ústí nad Labem dostane příležitostí podstatně více. Druhá liga okamžitě působí o něco atraktivněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *