23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ozubená kolečka Fortuna ligy se koncem tohoto týdne znovu roztočí a fanoušky pochopitelně zajímá, v jaké formě se kluby vrátí. Pokud jde o Spartu, sportovní ředitel Tomáš Rosický zůstává optimistou.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Ozubená kolečka české nejvyšší fotbalové soutěže se koncem tohoto týdne znovu rozjedou na plné obrátky a protože příprava byla vinou nepříznivých okolností opravdu krátká, fanoušky pochopitelně zajímá, v jaké formě se jejich oblíbené kluby vrátí. Hodně otazníků visí především nad (ne)fungováním pražské Sparty, která sice na podzim fatálně propadla, nicméně po koronavirové přestávce chytla vítěznou vlnu a nakonec ze středu tabulky poposkočila až na třetí místo. Sportovní ředitel letenského celku Tomáš Rosický zůstává i pro nadcházející období optimistou, což naznačila jeho slova během pondělní tiskové konference.

Sparta musí od začátku šlapat jako dobře promazaný stroj

AC Sparta Praha prožila fotbalový ročník, který by se dal rozdělit do dvou naprosto odlišných částí. Ta první se odehrála před koronavirovou přestávkou a letenští by její existenci nejraději vymazali z povrchu zemského. Hráči pod vedením Václava Jílka postrádali týmového ducha, hráli každý sám na sebe a celkově se kvalitativně rovnali spíše soupeřům ze spodní poloviny tabulky. S příchodem nového kouče Václava Kotala došlo prakticky okamžitě k nepatrnému zlepšení, nicméně Pražanům hodně pomohla až výše zmíněná pauza.

Tým se stabilizoval, individuality táhli s ostatními členy kádru za jeden provaz a soudržnost se samozřejmě projevila i na konečném umístění. Byť se na startovní čáře fotbalového jara sezóny zdálo, že Sparta nepostoupí ani do elitní skupiny o titul, nakonec zvládla uhrát neuvěřitelné třetí místo. Pomyslnou třešničkou na dortu budiž vítězství v MOL Cupu, díky němuž Pražané pozvedli první cennou trofej po dlouhém půstu. Sportovní ředitel Tomáš Rosický během pondělní tiskové konference zavzpomínal právě na tyto okamžiky a zdůraznil, že tým musí pokračovat v rozdělané práci. Všichni hráči prý dostanou příležitost zazářit a hlavně potvrdit, že období výkonnostních výkyvů mají konečně za sebou.

Evropské poháry a těsný kontakt s čelem tabulky

Klub velikosti pražské Sparty musí každým rokem počítat s nadměrným očekáváním fanoušků. Devětatřicetiletý Tomáš Rosický si toto břemeno pochopitelně uvědomuje, sám do dalšího fotbalového roku vstupuje s nemalými ambicemi. Rád by znovu útočil na evropské poháry a špičku tabulky. Odstup dvaceti bodů od vedoucí dvojice už se prý jednoduše nesmí opakovat. Legendární fotbalista dále sdělil, že klub momentálně nejedná s žádnou další potenciální posilou a kádr proto nejspíš zůstane v aktuálním složení. Průběh přípravných zápasů navíc vypadal poměrně slibně.

Zdroj: AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *