22/04/2024

Autor: Patourek – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79336319 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň si po vzoru konkurenční Slavie našla odkladiště pro hráče, které momentálně nevyužívá. V pořadí třetí fotbalista západočeského klubu bude hrát za SK Dynamo České Budějovice.
Autor: Patourek– Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Nový ročník naší nejvyšší fotbalové soutěže se kvapem blíží a jednotlivé kluby už samozřejmě finalizují zkrácenou letní přípravu, která ukázala především slabiny a silné stránky. Zároveň ale také rozhodla o budoucnosti několika “plonkových” tváří. Kupříkladu FC Viktoria Plzeň si po vzoru svých pražských konkurentů zřejmě našla odkladiště pro hráče, které momentálně nevyužívá. Západočeskou družinu Adriána Guľy opustil v pořadí již třetí fotbalista, který zamířil hostovat do Českých Budějovic. S kým konkrétně může tamní Dynamo počítat? Odpovědi na vás čekají v následujících odstavcích.

Pavel Šulc

Staronovou posilou klubu SK Dynamo České Budějovice se stal talentovaný Pavel Šulc. Ten se sice po skončení ročníku 2019/2020 navrátil zpět do takřka mateřské Plzně, trvalého pobytu se ale bohužel nedočkal. Trenér Adrián Guľa byl sice s prací devatenáctiletého ofenzivního záložníka nadmíru spokojený, zatím však hodlá využívat jiné hráče a nechce, aby rodák z Karlových Varů zbytečně leštil lavičku náhradníků. Někdejší hráč Jihlavy či Opavy se proto znovu připojil k jihočeskému celku, jemuž už letos na jaře pomohl dvěma přesnými zásahy. Nyní by měl setrvat až do konce nadcházející sezóny.

Ubong Moses Ekpai

V pořadí druhého hostování v Českých Budějovicích se dočkal také nigerijský fotbalový útočník Ubong Moses Ekpai. Toho během podzimní části uplynulého ročníku zradilo zdraví, proto za Dynamo odehrál jen pět soutěžních zápasů s jedním gólovým příspěvkem. V průběhu zimní přestávky se přesunul zpět do plzeňské Viktorky, kde ale znovu nedostal příležitost rozvinout potenciál. Opětovné spojení s jihočeským klubem považuje za vysvobození a šanci restartovat skomírající kariéru. Uvidíme, jestli někdejší hráč Maccabi Haifa, Slovanu Liberec či Fastavu Zlín zatahá za správný konec provázku.

Lukáš Matějka

Dosud poslední českobudějovickou akvizicí, která oficiálně patří klubu FC Viktoria Plzeň, je dvaadvacetiletý útočník Lukáš Matějka. Odchovanec západočeské fotbalové školy se díky ročnímu hostování konečně představí v tuzemské nejvyšší soutěži. Zatím totiž veškerý čas trávil o patro níž. Poslední tři roky odehrál v barvách Ústí nad Labem, jemuž dohromady přispěl třiadvaceti brankami. Snad si s sebou střelecké kopačky přinesl i do Dynama, s nímž jej pojí krátká společná minulost čítající jedenáct ostrých zápasů FNL.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *