16/07/2024

By Werner100359 - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64254769 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha finišuje přípravu na nový ročník a jako vždy má vysoké ambice. K dosažení stanovených cílů jí však nepomůže trojice hráčů, kterou oficiálně poslala hostovat do klubu FK Mladá Boleslav.
By Werner100359 – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha finišuje přípravy na novou sezónu a jak naznačil sportovní ředitel Tomáš Rosický během pondělní tiskové konference, žádná nová posila momentálně není na obzoru. Kádr už proto nejspíš zůstane ve stejném složení. Těsně před oznámením vytyčených cílů se letenští prostřednictvím klubového webu ještě oficiálně rozloučili hned se třemi hráči, kteří stráví nějaký čas na hostování v konkurenční Mladé Boleslavi. Koho město automobilů konkrétně přivítalo? To se dozvíte v následujících řádcích.

Ondřej Zahustel

Ondřej Zahustel se stal jedním ze smutných symbolů letenského zmaru a proto není divu, že poslední půlrok hostoval na Slovácku. Tam se sice poměrně rychle aklimatizoval a vzhlednou brankou dokonce rozhodl utkání proti favorizované Slavii, jenže závažné zranění ruky jeho pokus o restart kariéry bohužel zhatilo. Na fotbalové trávníky už se devětadvacetiletý obránce do konce sezóny nevrátil. Když hostování skončilo, zamířil zpět do Prahy. Ani tam se ovšem dlouho neohřál. Obratem zamířil na další šestiměsíční hostování do Mladé Boleslavi.

Václav Drchal

Jednadvacetiletý Václav Drchal se po vzoru svého výše zmíněného kolegy potýkal s nepříjemným zraněním, které mu znemožnilo odehrát celou podzimní část uplynulé sezóny. Na jaře pak naskočil jen do tří soutěžních zápasů, což rozhodně není tolik, kolik by si vzhledem ke svému nespornému talentu zasloužil. Šikovného útočníka proto zlákalo roční hostování v klubu FK Mladá Boleslav, kde se pokusí zabojovat o základní sestavu. Rodák z Českých Budějovic bezpochyby patří k největším tuzemským nadějím v dané oblasti sportu. Ke sparťanské juniorce se připojil teprve roku 2016, hned druhý ročník na nové adrese však okořenil pětadvaceti přesnými zásahy. Během prvního přátelského utkání mezi dospělými zkompletoval hattrick, taktéž ligovou premiéru ozdobil brankou. Doufejme, že mu zapůjčení do města automobilů pomůže.

Jiří Kulhánek

Čtyřiadvacetiletý Jiří Kulhánek je českým defenzivním záložníkem, který prošel mládežnickou přípravkou klubu AC Sparta Praha. Většinovou část své dosavadní kariéry ovšem strávil cestováním z jednoho hostování do druhého. Kopal za druholigovou Vlašim, liberecký Slovan, českobudějovické Dynamo či slovenský FC Spartak Trnava. Ani letos se do letenského Áčka neprobojoval a krátce před startem nového ročníku zamířil na hostování do Mladé Boleslavi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *