25/04/2024

"File:Lionel Messi 16 June 2018.jpg" by Екатерина Лаут is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dlouhých devatenáct let tvořili nerozlučný pár. Společně získali mnoho prestižních trofejí. Teď ale kdysi úspěšné spojení začíná skřípat. Lionel Messi údajně oznámil, že chce opustit Barcelonu.
“File:Lionel Messi 16 June 2018.jpg” by Екатерина Лаут is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dlouhých devatenáct let tvořili nerozlučný pár. Společně získali nespočetné množství prestižních trofejí na domácí, evropské i celosvětové scéně. Teď ale kdysi úspěšné spojení začíná skřípat. Lionel Messi už na půdě Barcelony necítí spokojen, nedávná drtivá porážka v zápase proti Bayernu Mnichov to ostatně jenom potvrdila. Fenomenálního argentinského fotbalisty jsou aktuálně plná média. Ve vytváření divokých spekulací se mezi sebou novináři doslova předhánějí. S tou dosud nejpikantnější přispěchal brazilský deník Esporte Interativo, který s odvoláním na dobře informovaný zdroj tvrdí, že šestinásobný vítěz Zlatého míče už vedení klubu údajně oznámil své záměry odejít.

Nepovedená sezóna zakončená rekordní blamáží

FC Barcelona zažívá nejhorší období své novodobé historie. Začalo to odvoláním trenéra Ernesta Velverdeho, které si vzhledem k vášnivým debatám mezi hráči a zástupci klubu zřejmě přáli všichni a zároveň nikdo. S příchodem Quique Setiéna se zdánlivě blýskalo na lepší časy, nicméně prvotní euforie z návratu ke kořenům velmi rychle opadla. Hvězdný tým se vlastními chybami připravil o komfortní náskok a mistrovský titul nakonec přenechal konkurenčnímu Realu Madrid. Pomyslnou třešničkou na poháru zmaru se stalo páteční utkání proti Bayernu Mnichov v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů.

Tradiční katalánský klub fatálně pohořel. Inkasoval neskutečných osm branek, na které dokázal odpovědět jenom dvakrát. Lionel Messi, který takovou studenou sprchu ještě nikdy nezažil, nevěřícně kroutil hlavou. Poslední minuty zápasu už se jen zoufale procházel po hřišti a hru nechával plynout bez svého přičinění. Jméno argentinského útočníka následně zahltilo přední stránky světových médií. Všichni spekulují, zda-li nenadešel správný čas, aby po letech změnil prostředí. Podle brazilského deníku Esporte Interativo se tato chvíle skutečně blíží. Možná dokonce ještě rychleji, než si mnozí z vás dokážou představit.

Čas se krátí, FC Barcelona musí začít jednat

Lionel Messi má navzdory stoupajícímu věku stále obrovské sportovní ambice. Dlouholeté spojenectví s Barcelonou ostatně uzavřel právě proto, aby každým rokem bojoval o cenné trofeje. Časy se ale bohužel mění. Z kdysi úspěšného týmu, nad jehož výkony se doslova tajil dech, zbylo už jen torzo. Třiatřicetiletý fotbalista chce závěrečnou etapu své kariéry strávit tam, kde dokáže výčet klubových i individuálních úspěchů ještě znásobit. Proto už podle brazilského deníku Esporte Interativo oznámil klubu, že by do konce tohoto léta rád změnil působiště. FC Barcelona mu pochopitelně nemusí vyjít vstříc, disponuje totiž platnou smlouvou až do posledního červnového dne roku nadcházejícího. Nicméně už jen samotný fakt, že klubová legenda touží urychleně zmizet, je pro fanoušky dosti skličující.

Zdroj: Esporte Interativo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *