27/05/2024

"File:Jakub Brabec, Czech Rp.-Montenegro EURO 2020 QR 10-06-2019.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace odehrála přátelské utkání na půdě favorizovaného Německa a nutno podotknout, že svým ofenzivně neškodným výkonem příliš neoslnila. Zejména tito hráči opravdu neměli den.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace odehrála přátelské utkání na půdě favorizovaného Německa a nutno podotknout, že svým ofenzivně neškodným výkonem (jak od časných ranních hodin trefně popisují tamní sportovní média) příliš neoslnila. Přestože soupeř nastoupil bez tradičních hvězdných opor a využíval spíše hráče, kteří se do pole často nedostávají, k pokoření svěřenců Jaroslava Šilhavého tato improvizační sestava bohatě stačila. Nebýt perfektního individuálního vystoupení Jiřího Pavlenky mezi třemi tyčemi, mohl konečný výsledek vyznít opravdu tragicky. Prostřednictvím nadcházejících řádků zjistíte, jakým tuzemským fotbalistům se vůbec nedařilo.

Jakub Brabec

Vzhledem k četným zdravotním omluvenkám musel Jaroslav Šilhavý pořádně zamíchat se základní jedenáctkou. Na hřiště poslal vcelku netradiční defenzivní linii, jíž měl dirigovat střední obránce Jakub Brabec. Osmadvacetiletý kapitán plzeňské Viktorie ale důvěru trenéra českého národního týmu totálně zklamal. Stejně jako v mnoha utkáních právě probíhající sezóny působil nejistě, k soupeřovým hráčům přistupoval pozdě a kupil neskutečné množství laciných chyb. Pokud chtěl tímto způsobem zabojovat o pravidelnou herní praxi s hrdým lvem na hrudníku, rozhodně neuspěl.

Václav Jemelka

Netypická stoperská dvojice zřejmě neměla svůj den. Prakticky shodné individuální nedostatky jako výše zmíněný Jakub Brabec totiž odhalil i Václav Jemelka. Pětadvacetiletý odchovanec uničovské fotbalové školy, jehož prvoligové krůčky vedly skrze olomouckou Sigmu, předvedl několik zbytečných chyb a nepovedených rozehrávek. Příkladem za všechny budiž školácké odevzdaní míče v průběhu 32. minutě, které pro český výběr nemuselo skončit dobře. Nedávná posila belgického klubu Oud-Heverlee Leuven si chtěla upevnit právoplatné místo na výsluní, další šanci v základní sestavě ale pravděpodobně hned tak nedostane.

Antonín Barák

Přestože hýřil aktivitou a snažil se hledat recept na soupeřovu propracovanou obranu, jeho ofenzivní výpady postrádaly všechny důležité aspekty. Pětadvacetiletý záložník Antonín Barák, jehož služeb aktuálně využívá klub Hellas Verona FC, neobstál především v rychlostních soubojích. Z hlediska technických dovedností to ale rovněž nebyla žádná sláva. Herní projev hostujícího mužstva výrazně ožil, když společně s Bořkem Dočkalem opustil hrací plochu a přenechal místo třem mnohem častěji využívaným středovým záložníkům – Součkovi, Královi a Daridovi. Stoupající forma v italské nejvyšší soutěži, zdá se, není vše.

Bořek Dočkal

Jméno posledního fotbalisty, jemuž se proti německému národnímu týmu příliš nedařilo, zaznělo už v předešlém odstavci. Dvaatřicetiletý Bořek Dočkal prožívá opravdu těžké období. Zkušeného středopolaře pražské Sparty trápí uvadající forma na klubové i reprezentační scéně, podruhé v horizontu jediného týdne proto čelí tvrdé kritice ze strany nespokojených fanoušků. Tentokrát si negativní hodnocení vysloužil takřka nulovou ofenzivní nebezpečností, častým ztrácením balónů a absencí kreativity, který jej napříč bohatou sportovní kariérou zdobila. Pokud se brzy nedá dohromady, studená lavička náhradníků ho na obou frontách pravděpodobně nemine.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *