Čtvrtek, 8 června
Shadow

Čeští fotbalisté, kterým zápas proti favorizovanému Německu vůbec nevyšel

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace odehrála přátelské utkání na půdě favorizovaného Německa a nutno podotknout, že svým ofenzivně neškodným výkonem (jak od časných ranních hodin trefně popisují tamní sportovní média) příliš neoslnila. Přestože soupeř nastoupil bez tradičních hvězdných opor a využíval spíše hráče, kteří se do pole často nedostávají, k pokoření svěřenců Jaroslava Šilhavého tato improvizační sestava bohatě stačila. Nebýt perfektního individuálního vystoupení Jiřího Pavlenky mezi třemi tyčemi, mohl konečný výsledek vyznít opravdu tragicky. Prostřednictvím nadcházejících řádků zjistíte, jakým tuzemským fotbalistům se vůbec nedařilo.

Jakub Brabec

Vzhledem k četným zdravotním omluvenkám musel Jaroslav Šilhavý pořádně zamíchat se základní jedenáctkou. Na hřiště poslal vcelku netradiční defenzivní linii, jíž měl dirigovat střední obránce Jakub Brabec. Osmadvacetiletý kapitán plzeňské Viktorie ale důvěru trenéra českého národního týmu totálně zklamal. Stejně jako v mnoha utkáních právě probíhající sezóny působil nejistě, k soupeřovým hráčům přistupoval pozdě a kupil neskutečné množství laciných chyb. Pokud chtěl tímto způsobem zabojovat o pravidelnou herní praxi s hrdým lvem na hrudníku, rozhodně neuspěl.

Václav Jemelka

Netypická stoperská dvojice zřejmě neměla svůj den. Prakticky shodné individuální nedostatky jako výše zmíněný Jakub Brabec totiž odhalil i Václav Jemelka. Pětadvacetiletý odchovanec uničovské fotbalové školy, jehož prvoligové krůčky vedly skrze olomouckou Sigmu, předvedl několik zbytečných chyb a nepovedených rozehrávek. Příkladem za všechny budiž školácké odevzdaní míče v průběhu 32. minutě, které pro český výběr nemuselo skončit dobře. Nedávná posila belgického klubu Oud-Heverlee Leuven si chtěla upevnit právoplatné místo na výsluní, další šanci v základní sestavě ale pravděpodobně hned tak nedostane.

Antonín Barák

Přestože hýřil aktivitou a snažil se hledat recept na soupeřovu propracovanou obranu, jeho ofenzivní výpady postrádaly všechny důležité aspekty. Pětadvacetiletý záložník Antonín Barák, jehož služeb aktuálně využívá klub Hellas Verona FC, neobstál především v rychlostních soubojích. Z hlediska technických dovedností to ale rovněž nebyla žádná sláva. Herní projev hostujícího mužstva výrazně ožil, když společně s Bořkem Dočkalem opustil hrací plochu a přenechal místo třem mnohem častěji využívaným středovým záložníkům – Součkovi, Královi a Daridovi. Stoupající forma v italské nejvyšší soutěži, zdá se, není vše.

Bořek Dočkal

Jméno posledního fotbalisty, jemuž se proti německému národnímu týmu příliš nedařilo, zaznělo už v předešlém odstavci. Dvaatřicetiletý Bořek Dočkal prožívá opravdu těžké období. Zkušeného středopolaře pražské Sparty trápí uvadající forma na klubové i reprezentační scéně, podruhé v horizontu jediného týdne proto čelí tvrdé kritice ze strany nespokojených fanoušků. Tentokrát si negativní hodnocení vysloužil takřka nulovou ofenzivní nebezpečností, častým ztrácením balónů a absencí kreativity, který jej napříč bohatou sportovní kariérou zdobila. Pokud se brzy nedá dohromady, studená lavička náhradníků ho na obou frontách pravděpodobně nemine.

18 Comments

 • Anonym

  No celej fotbal , tedy ten v ČR bych úplně zrušil….
  „Sport“ k ničemu a na nic, jen parta bolestinku nebo kreativních homiku…

 • odpověď

  výborně,popsal jste to přesně,jako to dělají němci.Neschovávají se za uhlazená slova ale tvrdě kritizují.Jen do tohoto součtu jste měl zařadit i neboštíka Krmenčíka.Nedostával se k míči ale když již obdržel krásnou nahrávku od soupeře totálně ji zazdil.Nic než nemehlo.Ale nedivím se ,když prý téměř nehraje. A totéž platí i o dalších,kteří v klubech nehrají nebo střídají na pár minut.To už se tu řešilo před léty,nehraješ v klubu,nemůžeš hrát za repre.Nebo co hrál Vydra ? jen poletoval.A Kopic ? V Plzni jakž takž ale na nároďák přece nikdy neměl..
  A vemte si styl hry.Ano,kdo se dívá na evropské soutěže vidí,že dnes se všechna mužstva snaží atakovat na soupeřově půlce,ale AKTIVNĚ. A co naši ? jen jakési stínění a protože se k míči nedostanou,tak soupeř chodí do otevřené obrany.Tak k čemu je taková hra : Není potom lepší zalést na vlastní polovinu a při zisku míče vyrážet do brejků.
  Vždyť,tak to vlastně hráli celou dobu Němci.Čekali na nás,po zisku míče nás bagovali a rychle přecháeli do brejků.Vždyť kolik tam bylo situací,kdy výráželi ve třech nebo čtyřech do našich dvou nebo třech obránců.Totální chyby záložníků a krajních beků v bránění.Kdyby němci těchto chyb využili,dostali bychom bůra.
  Dříve jsem Jardovi Šilhavému hodně věřil a fandil ale později jsem zjistil,že na repre nemá.Škoda.No byl to jen přátelák, hin sa ukáže co zahrajeme ve dvou důležitějších zápasech.heslo : nebát se kritizovat

 • Stana

  Srandamač z nějaké předem domluvené nutnosti a asi za dost velký peníze.Není mě jasný proč se toto vůbec hraje a komu to něco dá.O některých našich hráčích je škoda psát protože se jejich výkony opakují popřád dokola a pořád jsou špatný.

 • Zdendas

  Už ve druhém zápase nevědomky sleduji nejen Barákův výkon, protože byl chválen před prvním ze dvou zápasů. V tom prvním jsem jeho přínos ještě nepochopil, v tom druhém jsem už viděl, že to nebyla náhoda. Přejmenoval bych ho na „Babrák“. Hezky ten chlapec běhá, tak nějak stylově, tedy fotbalově. Připomíná mi Patrika Bergera. Ale jen pohybem, jen pohybem…

 • Bude lépe

  Je vidět že hráčům nehraní neprospělo a na hřišti byli jako kluci co se učí hrát fotbal. Bez jiskry a chuti hrát. Chybou bylo postavit Bořka na utkání – potřebuje si odpočinout. Začíná být vyhořelý fyzicky i po psychické stránce. Dře a není to ono. Nejsem Spartan,ale kluka je mě líto, Ono je něco jiného když mužstvo šlape na 105% a tam se jeden komu to nejde ztratí. Když hraje pouze na 85% tam je vidět každá chyba. Vše se zlepší jenom,jak říkal Kroner, vydržat. Držíme palce.

 • ACS

  Hlavně když Bořek začne hledat chyby u sebe a začne znovu makat. Ta doba když mohl mydlit schody trenérům už je pryč.

 • Paolo

  Pravdu díš!!! Jediné štěstí, že lidi nevidí pravidelně Premier League, to by se začali dít jiné věci a jít do dolů by byla pro ty naše represráče a jejich slepého trenéra ta nejmenší možnost. Je pravdou, že však všechno v pozadí řídí banda skautů, kteří potřebují ty svá nemehla ještě nějak zpeněžit, viz. Dočkala, to je však a ještě bude jen čistý horor.

 • robert

  Jemelka,Matějů ,Holeš,pro mne, naprosto neznámí hráči,kde se tam vzali,kdo je tam nominoval?Brabec,to není stoper který by měl organizovat obranu,je hrozně nejistej,Barák,Černý,Krmenčík,pomalí,nedůrazní,Dočkal se proměnil z fotbalisty na fotbalového tragéda,ostatní bez pohybu,bez schopnosti zpracovat míč,obejít soupeře,přihrát si,všichni hráči německého nazval bych to „C“ výběru byli fotbalovější než náš nejlepší hráč v poli.Jediný kdo předvedl kvalitu byl Pavlenka v bráně,ale to je sakra málo.Z naší strany to byla reklama na antifotbal.

 • Petr Majevský

  Nejlepší jsou kritici a pravidloví znalci,kteří to sledují od televize.A chytří jsou jak Šalamoun.Jenže až po válce a to je každý generál!

 • Anonym

  Zgauče máte pravdu pane Majevský ,ale pravda je kdybych dělal svou práci jako ty naši fotbalisti tak bych umřel hlady to je realita nemyslíte .

 • Ladislav

  ZE HRY NAŠEHO MUŽSTVA JSEM MĚL SMÍŠENÉ POCITY. NAŠIM CHBÍ KVALITNÍ PRVNÍ DOTYK S MÍČEM A ODVAHA ZKUSIT NĚCO SÁM. OTÁZKOU JESTLI NA TO NĚKDO ZE SOUČASNÝCH FOTBALISTŮ MÁ. Stálá hra na jistotu, dozadu, bezúčelně, abych to nezkazil. To by tak v tomto celku mohli hrát i hráči z okresního přeboru a tom nenadsazuji.
  VELMI SE MĚ LÍBILO KONSTATOVÁNÍ REPORTÉRA JAROMÍRA BOSÁKA, ŽE HRÁČŮM SE ASI SRAZILY MYŠLENKY, TO SEDĚLO. NĚMCI SE SVÝM CÉČKEM BYLI NAKONEC MILOSRDNÍ, I ROZHODČÍ NÁM ODPUSTIL DVĚ PENALTY ZA RUKY, POKUD BY BYL VAR, TAK SE KOPALY.
  Možná tam byla z naší strany snaha, ale to je málo. Copak Němci jsou jiní lidé? Nebo více trénují? V čem je problém? To naši trenéři nejsou stavu již roky zjistit.

 • cerny.erich@seznam.cz

  DEJTE VĚDĚT AŽ JIM NĚCO VYJDE,TO SE NAČEKÁME,ALE TĚCH KECŮ!!!

 • Trenér Šilhavý začíná být úplně mimo

  Postavit do zápasu každého,kdo se možná trefí do míče je diletantství.
  Dále ten plivač Dočkal !
  Pane Šilhavý,tohle je chování reprezentanta ?
  Dále,hra na jednoho útočníka ?
  To je chybné rozhodnutí a pokud nepřejdete na 3,5,2,tak tam nemáte vůbec co dělat !!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *