Sobota, 10 června
Shadow

Česká reprezentace potrápila favorizovanou Belgii, zářili především tito fotbalisté

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Překvapivé vítězství bylo na dosah ruky. Česká fotbalová reprezentace odehrála nesmírně povedené utkání proti své favoritovi kvalifikační skupiny. Ačkoli belgické národní mužstvo jednoznačně dominovalo ve všech důležitých aspektech hry (držení míče, počet uskutečněných přihrávek, rychlé protiúdery), houževnatí svěřenci Jaroslava Šilhavého poctivě odvrátili většinu soupeřových ofenzivních výpadů a sami naopak směrem dopředu nepříjemně zlobili. Remíza budiž spravedlivým rozzuzlením pro obě strany. Prostřednictvím nadcházejících odstavců zjistíte, kteří tuzemští hráči zasluhují speciální pochvalu.

Tomáš Vaclík

Proti belgickému národnímu týmu by za normálních okolností naskočil Jiří Pavlenka, který se v útrobách německé nejvyšší fotbalové soutěže těší pravidelné herní praxi. Koronavirová bezpečnostní opatření nicméně zařídila, že české reprezentační mužstvo předčasně opustilo kvalitní bungesligové kvarteto. Do brankoviště tak namísto výše zmíněného strážce svatyně pronikl ostřílený Tomáš Vaclík, jehož úvodní minuty působily dosti nejistým dojmem. Postupem času ovšem nervozita definitivně odezněla. Jednatřicetiletý odchovanec ostravských Vítkovic během prvního poločasu zaznamenal několik famózních zákroků. Přibližně po patnácti minutách vychytal skákavý pokus Driese Mertense, vytáhl se především proti jedovaté ráně Leandera Dendonckera. Málem pokryl střelu, která bohužel skončila brankou.

Jan Bořil

Sympatickým herním projevem se během deštivého sobotního večera prezentoval taktéž třicetiletý slávistický kapitán Jan Bořil. Zkušený krajní obránce poctivě likvidoval soupeřovy nebezpečné ofenzivní výpady a zároveň nezapomínal aktivně podporovat útok. Právě probíhala sedmdesátá minuta, když vzal odpovědnost do vlastních rukou a zpoza velkého vápna prověřil pozornost belgického brankáře Courtoise. Přibližně o čtvrt hodinu později si vypracoval další střeleckou pozici, tentokrát mu stopku ovšem vystavila horní tyč.

Lukáš Provod

Nejlepší z nejlepších. Čtyřiadvacetiletý fotbalový záložník Lukáš Provod odehrál vskutku famózní utkání. Plzeňský odchovanec sebevědomě operoval na velkém prostoru, konstruktivně rozehrál několik zajímavých standardních situací, nevynechal jediný souboj o míč a zaujal také vysokou úspěšností přihrávek. Prakticky žádná ofenzivní akce českého národního mužstva se neuskutečnila bez jeho osobního přičinění. Na začátku úvodního dějství přišla zasloužená odměna. Slávistickému mladíkovi se otevřel prostor na hranici soupeřova velkého vápna, odkud vypálil naprosto nechytatelnou střelu a překvapivě otevřel skóre. Navzdory očividnému vysílení do poslední chvíle dřel, Masopustovi v nastaveném čase připravil gólovou příležitost. Protože souhra sešívaných borců nezafungovala ideálně, výslednou remízu bohužel neodvrátila.

7 Comments

 • Jiří

  Lukáš Provod roste s každým zápasem. Je pracovitý a má to zřejmě také dobře srovnáno v hlavě.
  Patrně v naší lize také dlouho nezůstane. Je to dobrý příklad pro další mladé, kteří by si měli
  uvědomit , že cesta nahoru je založena na poctivé práci, rozhodně ne na tetování a výstřelcích.

 • Josef Járos

  Je to opravdu radost, jak se daří sportovcům naší malé země, mladí nás representují excelentně, jmenovat byla by to dlouhá řada.Tak děcka jen tak dál. Jak říkala Škopková,,Ať všichni vidí co my Češi dokážem..Příští týden nechám bábě zavést telefon až do maštale ke koze.hehehe Jen je škoda, že se naši politici a mnozí bafunáři tak jako tito šikovní sportovci nechovají a je to samá zlodějna a neschopnost,

 • Laďa

  Mne by spíše více zajímalo, proč trenér neustále protěžuje Masopusta, který dle mého názoru po hřišti běhá jak neřízený utržený vagón, a když se náhodou octne u šance, tak ji v drtivé většině nevyužije a spíše svým rádoby driblingem přidělává starosti ostatním spoluhráčům. Neurážím, pouze konstatuji, co snad každý, kdo si někdo kopl do míče, musí vidět.

 • milda

  svatá pravda ,masopust je nezodpovědný ,neustále svym driblingem ztrácí míče

 • Jan Rabenseifner

  Dnes se již ve fotbale namusíme bát nikoho. Hoši díky za nevšední zážitek.

 • Jarda Machr

  Také souhlasím, soubojům se preventivně vyhýbá a spousta zbytečných ztrát míče, občas se mu ale něco povede, ale mělo by toho pozitivního být více.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *