19/06/2024

Ilustrační foto: Pixabay.com

Legendární americký boxer Oscar De La Hoya přerušil sportovní důchod a oznámil velkolepý návrat na scénu. Údajně se inspiroval příběhem, který koncem minulého roku uskutečnil nestárnoucí Mike Tyson.
Ilustrační foto: Pixabay.com

S velkolepými návraty legendárních bojových sportovců se během posledních měsíců doslova roztrhl pytel. Zatímco koncem minulého roku si přízeň fanoušků získalo exhibiční utkání, jehož se zúčastnil nestárnoucí bouřlivák Mike Tyson, nadcházející červenec pravděpodobně ozdobí další překvapivé vystoupení. Osmačtyřicetiletý americký boxer Oscar De La Hoya přerušil zasloužený odpočinek a prostřednictvím rozhovoru na oblíbené streamovací platformě DAZN oznámil, že zanedlouho ještě jednou okusí atmosféru zápasnického ringu. Jméno potenciálního soupeře zůstává opředeno rouškou tajemství, zahraniční média nicméně vášnivě spekulují o Floydu Mayweatherovi.

Mike Tyson inspiroval dalšího vysloužilého sportovce. Ten nyní plánuje návrat

Legendární Mike Tyson šokoval celý svět, když zhruba v polovině minulého roku veřejně oznámil, že navzdory dlouhému patnáctiletému odpočinku chystá velkolepý návrat na scénu. Čtyřiapadesátiletý boxer absolvoval poměrně náročnou přípravu, kterou pečlivě zdokumentovaly televizní kamery. Stejné pozornosti se pochopitelně těšil také Tysonův hvězdný protivník Roy Jones Junior. Exhibiční se mělo původně uskutečnit začátkem měsíce září, vinou přetrvávající koronavirové pandemie nicméně došlo k posunutí termínu. Dvojice veteránů vstoupila do ringu 29. listopadu a předvedla naprosto strhující show, jíž napjatě sledovali miliony fanoušků po celé zeměkouli.

Úspěšným projektem se zjevně inspirovala další významná postava bojových sportů. Osmačtyřicetiletý americký boxer Oscar de la Hoya prostřednictvím nedávného internetového rozhovoru na streamovací platformě DAZN sdělil, že hodlá opětovně nastoupit do ringu. „Zapomněl jsem, jak dobrý jsem byl. Něco tam pořád je, chci neustále trénovat a zápasit. Chci vidět, co všechno moje tělo vydrží,“ pronesl vítěz devětatřiceti profesionálních zápasů a také zlatý olympijský medailista.

Exhibiční utkání ku příležitosti ukončení pandemického stavu

Oscar de la Hoya zároveň spekuloval, jaké datum by pro velkolepý návrat považoval za ideální. „Zaujalo mě, když současný prezident Joe Biden pronesl, že se Spojené státy americké oficiálně otevřou čtvrtého července. Proč bych tedy nemohl uskutečnit návrat právě ku příležitosti tohoto speciálního dne?“ sdělil fanouškům rodák z Los Angeles. Samozřejmě nechyběla ani otázka, jakého soupeře touží vyzvat. Sám sportovec by do druhého rohu údajně postavil zkušeného Floyda Mayweathera. Populární dvojice spolu poprvé zápasila roku 2007 a vítězství zaznamenal právě Mayweather. Zlatý chlapec tudíž zákonitě touží po odvetě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *