23/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Brazilec Ronaldo řekl, kdo je podle něj nejlepším fotbalistou planety. Za absolutního krále označil Lionela Messiho, svého portugalského jmenovce pak nezařadil ani do první pětice.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Fanoušci po celém světě dlouhodobě vedou poměrně vášnivé debaty o tom, kdo že je vlastně nejlepším fotbalistou současnosti. Tuto palčivou otázku za ně ale nespíš zodpověděl Brazilec Ronaldo, který jako absolutního krále v rozhovoru pro španělský deník AS.com označil Lionela Messiho. Svého portugalského jmenovce dokonce nezařadil ani do nejlepší pětice.

Lionela Messiho prý nikdo nedokáže nahradit

Třiačtyřicetiletý Ronaldo Luis Nazario de Lima patřil svého času k nejlepším útočníkům planety, přestože na první pohled ne vždy připomínal typického sportovce z povolání. Odchovanec brazilského Cruzeira navzdory očividným potížím se životosprávou nicméně prošel řadou významných klubů. Góly střílel například za PSV Eidhoven, Barcelonu, Inter Milán, Real Madrid či AC Milán. Výraznou stopu zanechal také na poli reprezentačním, pyšní se dokonce dvěma tituly světového šampiona a bronzovou medailí z letních olympijských her.

Ačkoli už je Ronaldo od roku 2011 oficiálně “na odpočinku”, stále ještě čas od času zavítá do médií, aby komentoval aktuální dění z pohledu člověka, jenž v oboru strávil dlouhý čas a díky tomu ví, o čem mluví. Tentokrát se na něj španělský server AS.com obrátil s otázkou, kterého hráče on sám nejraději sleduje v televizi. A legendární fotbalista bez dlouhého otálení vyřkl jméno Lionela Messiho. Argentinský útočník dle jeho názoru disponuje naprosto jedinečným talentem, který nikdo nezvládne napodobit ještě minimálně dalších třicet let.

Božský Cristiano se do žebříčku bohužel nevešel

Rodák z Rio de Janeira samozřejmě nezůstal jen u jednoho člověka. V rámci zmíněného rozhovoru se zamyslel i nad dalšími hráči, kteří si svými kvalitami získali jeho pozornost. Ronaldovi prý imponují také Mohamed Salah z Liverpoolu, Eden Hazard hájící barvy Realu Madrid nebo krajánek Neymar. Sympatie vyjádřil také na adresu Kyliana Mbappého, jehož kvůli podobnému hernímu stylu navíc označil za svého následníka. Že se vám na tomto výčtu fotbalových hvězd současnosti něco nezdá? Překvapivě se v něm totiž neobjevil Brazilcův jmenovec Cristiano Ronaldo, úhlavní nepřítel Lionela Messiho v bojích o Zlaté míče a před nedávném také tituly španělské ligy. Těžko říci, jestli se ze strany vysloužilého sportovce jednalo o náhodu nebo záměr. Každopádně si tím nějakou část fanoušků portugalského génia určitě znepřátelil.

Zdroj: Givemesports.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *