13/04/2024

"File:Gareth Bale 2015 (9).jpg" by Дмитрий Журавель is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli je Gareth Bale spojován s brzkým návratem do anglické Premier League, podle jeho agenta se žádná taková akce nechystá. Podmínky jako v Realu Madrid mu totiž nikde jinde nenabídnou.
“File:Gareth Bale 2015 (9).jpg” by Дмитрий Журавель is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Stává se nepsaným pravidlem, že s každým blížícím se přestupovým obdobím média řeší budoucnost Garetha Balea. Třicetiletý útočník je v posledních měsících spojován s velkolepým návratem do anglické Premier League, kde o jeho služby údajně stojí Tottenham Hotspurs či Newcastle United. Podle hráčova agenta Jonathana Barnetta si ale oba kluby mohou nechat zajít chuť. Žádný přestup se totiž aktuálně nepřipravuje a připravovat pravděpodobně ani nebude. Rodák z Walesu se v Realu Madrid cítí dobře a především se nechce vzdát štědrých finančních odměn, které mu nikde jinde jednoduše nemohou nabídnout.

Bale musí myslet na rodinu a budoucnost

Máme tu začátek léta a s ním už tak nějak pravidelně přicházejí spekulace týkající se Garetha Balea a jeho údajného odchodu z Realu Madrid. Tentokrát prý kolem hvězdného útočníka krouží hned dva anglické týmy, konkrétně Newcastle United připravující se na novou éru a Tottenham Hotspurs, jenž má s Velšanem společnou minulost. Je ale vůbec reálné, aby nějaký klub dokázal splnit náročné podmínky hráče i jeho letitého zaměstnavatele? Jak už bylo řečeno, třicetiletý rodák z Cardiffu byl přestupu nakloněn už mockrát. Jednání ovšem pokaždé zkrachovala, přičemž hlavní roli bezesporu sehrál enormně vysoký plat, jenž má rodák z Cardiffu zakotven ve smlouvě.

Ve Španělsku fotbalista působí od roku 2013 a za tu dobu si zvykl na určitý finanční standard, který mu zkrátka nikde jinde nebudou schopni nabídnout. Hráčský agent Jonathan Barnett, který byl před nedávnem hostem na televizní stanici BBC, svému klientovi doporučuje, aby bezpodmínečně setrval na současné adrese a připravil se tak na život po kariéře, jejž mnoho profesionálních sportovců zvyklých na určitý životní styl bohužel nezvládne. Dále by si měl také uvědomit, že s Realem Madrid získal celou řadu prestižních trofejí a jakýkoli přestup by pro něj znamenal i v tomto směru zásadní krok zpět.

Ani napjaté vztahy s trenérem nejsou důvodem k odchodu

Barnett dále řekl, že se jeho klient v Madridu cítí spokojeně a žádné zaječí úmysly mu rozmlouvat nemusí. S tím ovšem nemůžeme tak úplně souhlasit. Minimálně napjaté vztahy mezi ním a hlavním trenérem Zinedinem Zidanem představují pádný důvod k pochybnostem. Slavný francouzský kouč se už minulý rok nechal slyšet, že odchod Garetha Balea by byl nejlepším řešením pro hráče i klub. Možná právě teď přichází ideální chvíle pokusit se toto zbožné přání zrealizovat. Ceny jednotlivých fotbalistů by totiž mohly kvůli koronavirové krizi výrazně klesnout. Pokud se tak opravdu stane, pravděpodobně půjde jen o krátkodobou změnu trendu a když ji Real nevyužije, dost možná už se Balea nikdy nezbaví.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *