24/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Balkánská Adria Tour přinesla značný počet pozitivních testů na koronavirus. Britský tenista Andy Murray doufá, že se jeho kolegové do budoucna poučí a nebudou brát pandemii na lehkou váhu.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Balkánská turnajová minisérie duchovního otce Novaka Djokoviće s názvem Adria Tour skončila totálním fiaskem. Jelikož slavní účastníci nedodržovali sociální distanc, který na jejich obranu není v daných zemích povinný, časovaná bomba zanedlouho explodovala a napáchala značné škody. Prvním elitním tenistou s pozitivním testem na přítomnost nového koronaviru v těle se stal Bulhar Grigor Dimitrov. Stejnou diagnózu si následně vyslechli Chorvat Borna Čorič a Srb Viktor Troicki. Dokonce i samotný Djoković nákaze neunikl. Všichni hráči, kteří se přerušené akce zúčastnili, nyní čelí ostré kritice. Dokonce ani britský tenista Andy Murray nezůstal stranou a vyjádřil své znepokojení nad lehkomyslností některých kolegů. Zároveň doufá, že události posledních dní budou poučením pro ostatní.

Koronavirus napadl první zástupce tenisové špičky

Novak Djoković je jedním z těch, kteří ještě poměrně nedávno kritizovali předčasný návrat tenisových turnajů. Vadila mu především přísná bezpečnostní opatření organizátorů newyorského US Open, kde by jej směl na kurty doprovázet pouze jeden člověk, aby se tak zamezilo případnému šíření nebezpečného viru. Jak už ale srbský velikán určitě pochopil, minimální sociální kontakt má v době zdravotnické krize své opodstatnění. V průběhu balkánské turnajové série Adria Tour totiž tenisté na omezení osobních setkání příliš nedbali. Vesele se plácali po zádech, hráli kontaktní basketbal a v nočních hodinách dokonce navštěvovali bujaré večírky, kde společně předváděli zajímavé taneční kreace.

Boží mlýny ovšem melou a v tomto případě na sebe nenechali dlouho čekat. Chorvatskou zastávku ve městě Zadar musel předčasně opustit Grigor Dimitrov, jemuž se udělalo špatně. Po příletu do Monaka u něj testy potvrdily přítomnost nového koronaviru. Bulharský sportovec se okamžitě přiznal na sociálních sítích a poslal omluvu všem, s nimiž přišel do styku. Nemoc Covid-19 se velmi rychle šíří a bylo jen otázkou času, kdy na povrch vyplavou další nakažení. Pozitivní nález posléze oznámili také Borna Čorič či Viktor Troicki s manželkou. V průběhu dneška se stejným výsledkem “pochlubil” i sám Djoković. Co si z toho všeho odnést? Pandemie sice na území Evropy polevila, ale zdaleka ještě není u konce. Zatím tedy stále preferujme spíše obezřetnost namísto divokých oslav znovunabyté svobody.

Andy Murray kritizuje světovou jedničku i ostatní aktéry

Novak Djoković a další účastníci Adria Tour jsou kvůli několika pozitivním testům na koronavirus obviňováni z lehkovážnosti. Mezi hlasitými kritiky se objevil také třiatřicetiletý britský tenista Andy Murray, kterému se nelíbily především záběry z nočních podniků a vůbec všechny fotografie, na nichž mezi sebou hráči nedodržují základní rozestupy. Právě sportovci by prý měli jít v těžkých časech příkladem, protože jinak to vypadá, že bezpečnostní opatření znevažují a podkopávají práci těch, kteří se z krize snaží najít cestu ven. Srbská světová jednička akci jednoznačně nezvládla a může proto přijít i o post předsedy hráčské rady. Sám rodák z Glasgow proti slavnému kolegovi nikdy nic neměl, v současné době ale prostě nemohl mlčet.

Zdroj: Metro.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *