23/04/2024

"Liverpool FC" by k1ngk0ng is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Mnoho hráčů se na fotbalové trávníky vrátilo s kuriózními účesy. Útočník Newcastlu United FC Andy Carroll si naopak pohrál s vousy a sám sebe tak připodobnil k filmovému Wolverinovi.
“Liverpool FC” by k1ngk0ng is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ozubená kolečka anglické Premier League se po skončení koronavirové přestávky dala konečně do pohybu. Fanoušci u televizních obrazovek měli v posledních dvou týdnech možnost zhlédnout několik zápasů, dle jejichž výsledků lze alespoň částečně odhadnout, v jakém rozpoložení se jednotlivé týmy vrátily. Na vítěznou vlnu naskočil například Newcastle United FC, jehož název nyní světová média nejčastěji skloňují v souvislosti s přistoupením investiční společnosti arabského prince Muhammada bin Salmána. Pozornost na sebe nicméně upoutal také zkušený útočník Andy Carroll, který na fotbalové trávníky vyběhl se vcelku bizarní vizáží. Díky zvláštně zastřiženým vousům připomíná komiksového hrdinu Wolverina, jehož si na filmovém plátně zahrál Hugh Jackman.

Andy Carroll musel začít improvizovat

Člověk si ještě před pár měsíci vůbec neuvědomoval, jak moc jsou pro něj holičství a kadeřnictví vlastně důležitá. Podniky, které mnoho z nás bere jako naprostou samozřejmost, však musely vinou pandemie nového koronaviru na čas uzavřít své brány zákazníkům a když na území České republiky došlo k jejich znovuotevření, strhl se enormní zájem o úpravy značně zanedbaných zevnějšků. Ten nepominul ani s odstupem několika dalších týdnů. Podobný scénář se pravděpodobně uskuteční také ve Velké Británii, kde však s restartem tohoto odvětví podnikání zatím stále otálejí. Kvůli tomu se dokonce i někteří slavní fotbalisté vrátili do záře reflektorů s poměrně kuriózními účesy či úpravami vousů.

Příkladem za všechny budiž jednatřicetiletý útočník Newcastlu United FC Andy Carroll, který na trávník vyběhl s vizáží připomínající komiksovou postavičku. Tradiční plnovous totiž ozvláštnil dokonale vyholenou bradou, díky čemuž se přiblížil populárnímu Wolverinovi v podání herce Hugha Jackmana. Podobností mezi těmito dvěma pány si okamžitě všimli i internetoví vtipálci a zasypali sociální sítě trefnými kolážemi. Dokonce se objevila i spekulace, jestli právě rodák z anglického města Gateshead nepřevezme žezlo, kterého se Jackman před třemi lety vzdal. Posuďte sami podle fotografie přiložené níže, jestli by se adamantiovému X-Menovi alespoň čátečně vyrovnal.

Budoucnost zkušeného útočníka je zatím ve hvězdách

Přestože se Andy Carroll v posledních dnech kvůli zajímavě upraveným vousům a restartu Premier League těší nebývalé popularitě, vrásky mu nejspíš přidělávají starosti o profesní budoucnost. Newcastle United FC se totiž připravuje na příchod saúdsko-arabského prince coby nového majitele klubu a pokud všechno půjde podle plánů, náhlý přísun peněz vyústí ve zběsilé rozhazování během letního přestupového okénka. Straky už pokukují po několika skvělých hráčích a samozřejmě se zaměřují především na útočnou sekci. Jestli se skutečně povede přivést Garetha Balea, Antoine Griezmanna a další jména ze seznamu potenciálních uchazečů o práci, Carroll už zřejmě nenajde uplatnění a bude muset hledat štěstí jinde. Tak uvidíme, třeba se nakonec přeci jen zhlédne v prostředí kinematografie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *