24/06/2024

By Tatiana from Moscow, Russia - Novak Djokovic, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=45596986 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Bulharský tenista Grigar Dimitrov měl pozitivní test na přítomnost nového koronaviru. Přitom ještě před pár dny vesele skotačil s kolegy během bujarého večírku v srbském Bělehradu.
“File:Novak Djokovic (19528970049).jpg” by Tatiana from Moscow, Russia is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ještě vcelku nedávno se bulharský profesionální tenista Grigor Dimitrov vesele proháněl po tenisových kurtech, šířil kolem sebe dobrou náladu a dokonce se zúčastnil také speciálního večírku v srbském Bělehradu, kde společně s Novakem Djokovićem, Alexanderem Zverevem a Dominicem Thiemem rozvlnil boky svlečený do půl těla. Když ovšem ze série exhibičních turnajů kvůli špatnému zdravotnímu stavu odstoupil a vrátil se do Monaka, lékaři mu diagnostikovali Covid-19. Tenista se na sociálních sítích omluvil lidem, s nimiž během posledních dní přišel do kontaktu. Všechny totiž čeká důkladné testování a samozřejmě také preventivní izolace. Chorvatská etapa Adria Tour byla krátce před branami velkého finále zrušena a stejný osud pravděpodobně postihne i další mini akci v Bosně.

Dimitrov je prvním tenistou světové špičky s pozitivním testem

Devětadvacetiletý Grigor Dimitrov dosáhl prvenství, o které ale určitě nestál. Jako jediný tenista ze světové špičky totiž prostřednictvím sociálních sítí oznámil, že prodělal pozitivní test na přítomnost nového koronaviru v těle. Veřejně tak učinil zejména proto, aby informaci předal všem lidem, s nimiž mohl v posledních dvou týdnech přijít do styku. Ty pak samozřejmě čeká důkladné testování a také karanténa, která zamezí případnému přenosu zákeřné nemoci Covid-19. Kdo se od bulharského tenisty mohl nakazit? Adeptů se mezi slavnými osobnostmi nachází hned několik. Před krátkou dobou totiž odstartovala série exhibičních turnajů v rámci jednoho celku s názvem Adria Tour, jíž se Dimitrov zúčastnil. Svým chováním měl navíc k sociálnímu distancu poměrně daleko.

Kromě několika vystoupení na první zastávce v srbském Bělehradu totiž navštívil i divoký večírek, kde ve společnosti Novaka Djokoviće, Alexandera Zvereva a Dominica Thiema předváděl skoro až akrobatické kousky do rytmu taneční muziky, zběsilé řádění navíc značnou část večera probíhalo bez horního dílu oblečení. Spontánní akce v podání populárních tváří světového tenisu se kvůli současné pandemické situaci dočkala rozporuplných reakcí. Následně se Grigor Dimitrov ještě krátce objevil na zastávce v Zadaru a pak se kvůli zdravotním komplikacím odhlásil. Po příjezdu do Monaka byl podroben testu na koronavirus, který bohužel pro něj vyšel pozitivní. Djokovićův exhibiční podnik se tedy zastavil těsně před chorvatským finále a vzhledem k míře rizika se nejspíš neuskuteční ani další turnaj v Bosně a Hercegovině.

Novak Djoković má na nakažené známé celkem smůlu

Třiatřicetiletý tenista a zároveň současná světová jednička na okruhu ATP Novak Djoković moc dobře ví, jaký proces jej po pozitivním testu Grigora Dimitrova čeká. Nedávno totiž preventivní opatření podstoupil kvůli své přítomnosti na rozlučkovém večírku trenéra Dejana Miloševiče, kde se setkal s dalším nemocným sportovcem Nikolou Jankovičem. Pokud se u něj nákaza ani tentokrát neprokáže, má na jednu stranu obrovské štětí, ale zároveň také smůlu. Čeká jej totiž dalších několik dní v sociální izolaci.

Zdroj: The Guardian

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *