16/07/2024

"Ole Gunnar Solskjær" by TAKleven is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní pauza anglické Premier League může být z hlediska přestupů poměrně zajímavá i koronaviru navzdory. Četné změny se očekávají například v řadách slavného Manchesteru United.
“Ole Gunnar Solskjær” by TAKleven is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

V jednom z posledních článků jsme se zaměřili na Manchester City FC a především hráče, kteří mohou řady úřadujícího mistra anglické Premier League v brzké době opustit. Podle zahraničních médií klub čeká poměrně rozsáhlá čistka a jinak tomu údajně nebude ani v případě jeho městského rivala. Rudí ďáblové se po naprosto katastrofálním startu sezóny sice částečně vzpamatovali a tabulkou se sunou neustále kupředu, už teď si ale troufneme tvrdit, že někteří fotbalisté nenaplnili očekávání a proto jejich angažmá možná spějí ke konci. O kom se v zákulisí spekuluje nejvíce, se dozvíte v nadcházejících odstavcích.

David de Gea

Devětadvacetiletý španělský brankář David de Gea hájí barvy Manchesteru United dlouhých devět let a po většinu času navíc plní roli jasné jedničky mezi třemi tyčemi. V posledních měsících však mediálním prostorem rezonují jeho četné chyby, jimiž Rudé ďábly připravuje o důležité body. Letos zaznamenal osm skutečně hrubých prohřešků, čímž se řadí k naprostému dnu celé Premier League. Legendární anglický záložník Roy Keane a miláček fanoušků United míní, že nastal čas na změnu. On sám by prý v brance mnohem raději uvítal mladého Deana Hendersona, který sbírá první zkušenosti v konkurenčním Sheffieldu a zatím si vede opravdu znamenitě. Pokud by rodák z Velké Británie skutečně dostal šanci, unese David de Gea roli týmové dvojky? Pokud ne, možná si v létě vyjedná přestup.

Paul Pogba

Jistou pozici rozhodně nemá ani talentovaný záložník Paul Pogba, který podstatnou část právě probíhající sezóny vynechal kvůli zranění. I když se zpátky do sestavy vrátil vcelku povedeným výkonem na hřišti Tottenhamu Hotspurs, fanoušky ani vedení stále úplně nepřesvědčil, že si setrvání na současné adrese zaslouží. Sedmadvacetiletý odchovanec francouzského Le Havre bezpochyby patří k nejlepším mužům ve svém oboru. V barvách Manchesteru United ovšem kvality nepotvrzuje tak, jak se původně předpokládalo. Hráčův agent Mino Raiola tvrdí, že chyba je jednoznačně na straně klubu a pokud by jeho klient dostal šanci jinde, určitě by herně znovu pookřál. Jednání se nebrání například Juventus Turín nebo Real Madrid.

Odion Ighalo

Když se v průběhu ledna zranil populární Marcus Rashford, Manchester United za něj potřeboval sehnat adekvátní náhradu a nejlépe okamžitě. Los nakonec padl na nigerijského útočníka Odiona Ighala, kterého Šanghaj Shenhua uvolnil na hostování do konce sezóny. Ta se však vinou pandemie nového koronaviru značně prodloužila a proto není jasné, zda-li čínský celek ustoupí a dovolí své ofenzivní hvězdě setrvat v Anglii i nadále. Pokud by nakonec přeci jen došlo ke vzájemné shodě, prodloužení hostování do další sezóny už je krajně nepravděpodobné.

Marcos Rojo

Změnu klubových barev nejspíš podstoupí také třicetiletý argentinský obránce Marcos Rojo, který dlouhodobě nepatří mezi členy základní sestavy Ole Gunnara Solskjaera a na počátku jarní fáze sezóny dokonce odešel na hostování do mateřského klubu Estudiantes de La Plata. Pokud by chtěl někdejší hráč Sportingu Lisabon či Spartaku Moskva setrvat na domovské adrese (nebo kdekoli mimo Rudé ďábly), musel by za něj tým vyplatit dvanáct milionů liber. To je poměrně vysoká částka, která se nemusí setkat s pochopením. Manchester United se na druhou stranu určitě nebrání dalšímu jednání, protože koronavirová krize doléhá na všechny a jakákoli možnost vydělat peníze by neměla zůstat bez povšimnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *