04/03/2024

Air Bank odvážně odbočuje a přináší svým klientům výhodnou novinku. Od začátku ledna totiž zvyšuje úrokovou sazbu pro vklady nad 250 tisíc korun. Vklady v tomto rozmezí se nyní úročí atraktivní sazbou až 6 % ročně, což bezesporu poutá pozornost.

Klíčové podmínky pro získání vysokého úroku

Aby klienti dosáhli na tuto výhodnou „bonusovou sazbu“, je nutné splnit jednoduché podmínky. Jde především o časté používání karty Air Bank – konkrétně alespoň o pět transakcí za měsíc. Pro nové klienty je navíc první dva měsíce tato podmínka pozastavena, čímž banka vítá nové zájemce o své služby.

Výhody pásmového úročení

Air Bank uplatňuje pásmové úročení, což znamená, že vklady do 250 tisíc korun se úročí standardní sazbou 5 %, zatímco částka nad tento limit profituje z 6% sazby. Takový přístup motivuje ke zvýšení vkladů, neboť s vyšším vkladem roste celkový úrok. Například při zůstatku půl milionu korun dosahuje výsledná úroková sazba 5,5 %. 

V kontextu s konkurenty je tato nabídka Air Bank více než konkurenceschopná. I když nabídky jako Skvělý účet od Trinity Bank s úrokem 6,28 % pro vklady do 250 tisíc jsou také atraktivní, Air Bank nabízí jednoduchost a transparentnost, která osloví širokou škálu klientů.

Foto: Shutterstock

Jednoduchá aktivace výhodné nabídky

Pro aktivaci této výhodné nabídky stačí jednoduchý krok – kliknutí na tlačítko v e-mailu od banky. Pro ty, kteří akci zatím neaktivovali, připravuje banka připomenutí i prostřednictvím mobilní aplikace.

Daňové aspekty a další možnosti

Je důležité mít na paměti také daňové aspekty spoření. Například u VÚB banky se vyskytuje nutnost řešení daňových povinností, což může být pro některé klienty komplikací. Naopak Air Bank nabízí jednoduchost a přehlednost.

Unikátní nabídka v době poklesu úroků

V době, kdy se celkově očekává snižování úrokových sazeb, přichází Air Bank s nabídkou, která jasně odporuje tomuto trendu. Tato smělá strategie ji staví do pozice lídra mezi spořicími účty a ukazuje, že i v době proměnlivých tržních podmínek lze najít výhodné příležitosti pro spoření.

Foto: Shutterstock, zdroj: Airbank

Subscribe
Upozornit na

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Zdeněk
1 měsíc před

Kdyby ji zvedli drive OK, presel bych, ale ted to je lákáni pitomců. Počítám že sazba vydrzi tak mesic nebo dva a nebudou sazby drzet vysoko když CNB jde urokami dolů.Proto to udělali.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x