Sobota, 10 června
Shadow

Abdallah Sima. Neuvěřitelný příběh mladíka, kterého Slavia dlouho neudrží

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Kdo umí, umí. SK Slavia Praha během čtvrtečního večera pokořila izraelský Hapoel Be’er Sheva FC a oslavy senzačního postupu do jarní fáze Evropské ligy tudíž mohou s předstihem jednoho kola oficiálně propuknout. Ačkoli pozitivní hodnocení zasluhují prakticky všichni členové úspěšného kádru, jedno jméno nad ostatními vyčnívalo. O největší překvapení podzimních pohárů se postaral teprve devatenáctiletý senegalský talent Abdallah Sima, jehož trenér Jindřich Trpišovský v posledních chvílích povolal z rezervy a svého mistrovského tahu až do včerejší noci ani na vteřinu nelitoval. Nyní mu však pomalu začíná docházet, že nezájem zahraničních gigantů se během nadcházející zimní přestávky bude rovnat velkému fotbalovému zázraku.

Fenomén senegalského mladíka se rodil v druhé nejvyšší lize

„Abdallah nás zaujal v zápase s Táborskem, v rámci letní ligy. Po desetidenní zkoušce v B-týmu potvrdil svou kvalitu a prokázal potenciál se nadále rozvíjet a pracovat na detailech. Sima splňuje požadavky na herní styl a projev A-týmu do budoucna. Nyní minimálně rok stráví v B-týmu, kde s ním budeme pracovat na detailech, jeho rozvoji a aklimatizaci na české prostředí,“ plánoval člen slávistického představenstva a sportovního úseku Jiří Bílek koncem července. Tehdy samozřejmě ještě nemohl tušit, jaká fotbalová pohádka se v útrobách Edenu nakonec odehraje.

Ale zpět na začátek. Abdallah Sima absolvoval fotbalovou akademii francouzského Evianu, odkud později zamířil do České republiky. Senegalský fotbalový diamant ulovilo druholigové Táborsko, které postupným vybroušením nedokonalostí dostalo vysoce kvalitního a komplexního hráče. V barvách tamního A-týmu se talentovaný mladík nicméně dlouho neohřál, během letních měsíců zaujal skauty úřadujícího mistra tuzemské nejvyšší soutěže a ten samozřejmě nezaváhal. Simova mise v rezervním mužstvu Sešívaných přežila jen šest ostrých zápasů. Když totiž trenér Jindřich Trpišovský formoval finální soupisku pro Evropskou ligu, neznámé jméno mezi prověřené opory překvapivě také dopsal. A dobře udělal.

Příběh Abdallaha Simy imponuje zahraničním klubům

Devatenáctiletý ofenzivní univerzál se střelecky prosadil v každém z pěti posledních zápasů napříč oběma klíčovými soutěžemi, zaujal takřka bezchybnými výkony a výrazně tudíž přispěl k průběžnému prvenství v domácí nejvyšší lize a především senzačnímu postupu do jarní fáze evropských pohárů. Simova raketového progresu už si údajně všímají i zahraniční velkokluby, což prostřednictvím sociálních sítí naznačil klubový šéf Jaroslav Tvrdík. Překlenutí zimní přestávky bez masivního náporu zajímavých nabídek by bylo obrovským překvapením.

Závěrem bychom vám rádi představili krátké video, které se bezprostředně po skončení čtvrtečního pohárového utkání objevilo na internetu. Zdá se naprosto neuvěřitelné, že aktuální situaci senegalského mladíka a nevinné klukovské trénování za vesnicí dělí pouhých devět měsíců. Fotbal je vskutku kouzelný sport, který zázraky činí na počkání a nemožné do tří dnů.

8 Comments

  • Pepa

    Slavia trefila bingo,jen ať se mu daří a v neděli rozhodne zápas na sralte

  • Dráža

    Jsem slávista,ale strašně nemám rád ty kteří záměrně komolí názvy klubů.Je také možné,že to jsou dislektici nebo jinak na mozku poškozeni jakofandové.

  • Radost pohledět

    Výkony tohoto mladíka jsou skutečně neskutečné.Faktem je, že přišel do týmu, jehož styl hry mu naprosto vyhovuje, má kolem sebe hráče, kteří mu rozumí , kteří přesně vědí jak a kam mu poslat přihrávku. A tím vyniká i jeho velký talent a cit pro hru. Byl to kauf, který se ne vždy povede, ale v tomto případě klobouk dolů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *