25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Jürgen Klopp se coby úspěšný fotbalový trenér ve službách anglického Liverpoolu ostře vymezil vůči vedení Premier League, které dle jeho názoru absolutně kašle na blaho a zdraví jednotlivých hráčů.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Na severozápadě Anglie začíná přituhovat a rozhodně za to nemůže pouze nadcházející zimní období. Výrazné ochlazení nálady bohužel postihlo také nejslavnější fotbalovou ligu světa, jíž během závěrečného měsíce tohoto podivného roku čeká nesmírně náročný program. Naprostá většina skalních fanoušků z celého světa pravděpodobně ocení, že budou své idoly prostřednictvím televizních obrazovek vídat ještě častěji než obvykle. Nadšení ovšem mírní ti, kterých se nabitý kalendář přímo týká. Jürgen Klopp se coby úspěšný trenér slavného Liverpoolu FC ostře vymezil vůči vedení Premier League, které dle jeho názoru absolutně nezajímá blaho a zdraví jednotlivých hráčů. Nelíbí se mu jak nadměrný počet soutěžních zápasů, tak ani stávající počet povolených náhradníků.

Počet zraněných fotbalistů neustále roste, vinu nese náročný program

Prosinec je obdobím zdánlivě nekonečného předvánočního shonu, jehož výsledek ale za všechnu tu dobrovolně podstoupenou námahu jednoznačně stojí. Zběsilá nákupní horečka však ani v kombinaci s generálním uklízením domácností zdaleka nedosahuje náročnosti programu prvoligových fotbalistů na území Anglie. Zatímco ostatní evropské soutěže bezprostředně před svátky pravidelně ulehají k zimnímu spánku (vyjma letošního roku, kdy musejí dohnat manko způsobené koronavirovými restrikcemi), Premier League zasloužený odpočinek nezná. Když do poháru hořkosti navrch přilijeme extrémně nabitý kalendář posledních měsíců a oproti ostatním ligám také výrazně omezené možnosti střídání, dostaneme doslova smrtící koktejl, jehož konzumace už se mnohým zajídá.

Hlasitých kritiků současného stavu nejslavnější fotbalové ligy světa neustále přibývá a do čela odboje se minimálně z hlediska mediální pozornosti postavil německý trenér Jürgen Klopp. Právě jeho Liverpool FC byl doslova nelidským rozpisem zápasů značně poškozen. Závažné zdravotní komplikace mu postupně vyřadily celkem osm klíčových hráčů a nutno podotknout, že některé případy úzce souvisejí právě s výše zmíněnou problematikou. Nezvykle vysoký počet zranění navíc nehlásí jen “Reds”. Počet fotbalistů na marodce vzrostl přibližně o patnáct procent, což rozhodně není zanedbatelné číslo.

Rozhodují především finance, “cvičené opičky” v kopačkách nikoho nezajímají

Drtivá většina trenérů působících v Anglii usilovala, aby Premier League opětovně zavedla pravidlo pěti střídání. Vedení ligy už ale dvakrát vydalo nesouhlasné stanovisko. Během čtvrtečního zasedání se palčivým tématem dokonce odmítlo zabývat. Jürgen Klopp otevřeně přiznal, že jiný výsledek ani nepředpokládal. „Nikdo si bohužel nemyslel, že návrh pěti náhradníků projde. To, že stále střídáme pouze třikrát znamená, že akcionářům soutěže nejde o blaho a zdraví hráčů. Doslova jejich potřeby ignorují a to opravdu není dobré znamení,“ nešetřil kritikou třiapadesátiletý kouč. „Prozatím musíme stávající situaci přijmout, ale protože jde o naše svěřence, za správnou věc rozhodně nepřestaneme bojovat.“

Někdejší lodivod německých klubů 1. FSV Mainz 05 či Borussia Dortmund dále tvrdí, že náročný program a tudíž nedostatek času pro regeneraci brzy odnese rovněž anglická reprezentace. „Všechny kluby pocítí rozdíl oproti jiným sezónám, protože nyní musejí hrát každé tři dny. Gareth Southgate (pozn. trenér reprezentačního týmu Anglie) během nadcházejícího léta zákonitě nedostane výběr těch nejlepším fotbalistů, protože v národních barvách jednoduše nebudou fyzicky schopní nastoupit.“

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *