22/05/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha má pádné důvody k radosti. Nejenže vévodí české nejvyšší soutěži, navíc také senzačně postoupila do jarní fáze Evropské ligy. Jak aktuálně stojí její útočná sekce, zjistíte hned záhy.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha má bezprostředně před koncem fotbalového podzimu opravdu pádné důvody k radosti. Nejenže díky perfektním výkonům zaslouženě vévodí české nejvyšší soutěži, navíc také senzačně postoupila do jarní fáze Evropské ligy. Sešívané mužstvo šlape jako dobře promazaný stroj a pozitivně naladěný trenér Jindřich Trpišovský nešetří chválou. Sám ale rozhodně nese největší zásluhy, protože poskládat z rozsáhlé palety hráčů ideální základní jedenáctku opravdu není jednoduchým úkolem. Jak aktuálně stojí kupříkladu slávistická ofenzivní sekce? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

3. místo – Stanislav Tecl

Sezónu 2020/2021 odstartoval coby útočná jednička pražské Slavie. Trenérovi překvapivou důvěru splatil hned během úvodního klání české nejvyšší soutěže, které korunoval hattrickem. Třicetiletý Stanislav Tecl se nadechoval k nejlepšímu ročníku své dosavadní kariéry, jeho snažení ale nakonec dopadlo jako obvykle. Další utkání byla ze strany jindřichohradeckého rodáka nekonečnou ofenzivní kakofonií, reakce v podobě stažení ze hřiště na sebe pochopitelně nenechala dlouho čekat. Nyní už zkušený fotbalista nastupuje spíše sporadicky.

2. místo – Petar Musa

Pro české fanoušky byl mladičký Petar Musa možná největším překvapením minulé sezóny. Dvaadvacetiletý chorvatský útočník se blýskl vskutku povedeným hostováním na půdě libereckého Slovanu, které okořenil sedmi brankami. Začátkem roku 2020 už fotbalové trávníky brázdil v barvách Slavie, jíž stejným počtem přesných zásahů výrazně pomohl k dalšímu mistrovskému titulu. Společně s letenským forvardem Liborem Kozákem navíc ukořistil prvenství v tabulce ligových střelců. Ačkoli měl funkci ofenzivní jedničky dle očekávání vykonávat i na podzim, realita je bohužel odlišná. Talentovaný rodák ze Záhřebu aktuálně nastupuje až coby střídající hráč a když náhodou dostane důvěru od prvních minut, namísto vylepšování osobních statistik většinu gólových příležitostí spálí. Zatím se trefil pouze třikrát a základní sestavu tudíž nedobrovolně přenechal někomu jinému.

1. místo – Jan Kuchta

Sezónu započal na lavičce náhradníků, kde trpělivě vyhlížel příležitost. Ta se nakonec opravdu dostavila a nyní je třiadvacetiletý útočník Jan Kuchta takřka nezbytnou součástí základní sestavy. Odchovanec Sparty se v barvách tradičního městského rivala rozehrál do skvělé formy, jíž během posledních pěti odehraných zápasů potvrdil čtyřmi brankami a dvěma gólovými asistencemi. Stal se přesně tím útočníkem, jehož SK Slavia Praha opravdu potřebovala. Pokud bude pokračovat v nastoleném trendu, čeká jej skvělá budoucnost.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *