16/07/2024

Autor: Светлана Бекетова – soccer.ru, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=56385140 / Tato fotografie je derivátem originálu

AC Sparta Praha překonala složité období způsobené rozsáhlou marodkou středních obránců. Potěšující zprávou do budoucna nicméně zůstává, že stoperský post zastanou i fotbalisté odlišné specializace.
Autor: Светлана Бекетова, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pořád dokola ta stejná písnička. AC Sparta Praha překonala další složité období způsobené rozsáhlou marodkou středních obránců. Trenéru Kotalovi souběžně chyběli Ondřej Čelůstka, Dominik Plechatý, Dávid Hancko i Lukáš Štětina, což krátce před startem základní skupiny Evropské ligy logicky představovalo značnou komplikaci. Potěšující zprávou do budoucna nicméně zůstává, že stoperský post efektivně zastanou i fotbalisté odlišné specializace. Jména letenských chameleonů se dozvíte prostřednictvím následujících odstavců.

Ladislav Krejčí

Teprve jednadvacetiletý Ladislav Krejčí odehrál drtivou většinu podzimních zápasů Sparty a pravidelnou herní praxi sbíral též v barvách juniorské reprezentace. Obrovskou výhodou brněnského odchovance je totiž naprostá univerzálnost. Ačkoli se nejlépe cítí na postu defenzivního záložníka, dokáže si adekvátně poradit prakticky s každou přidělenou funkcí. Pravda, během úvodního utkání Evropské ligy coby střední obránce příliš neoslnil (za což může především červená karta po dvaceti minutách hry), jinak ale zodpovědný obranný post zvládá bravurně. Trenér mládežnického národního týmu Karel Krejčí by ostatně mohl vyprávět.

David Pavelka

Začátkem měsíce října představila oficiální webová prezentace klubu AC Sparta Praha vysněnou posilu do středu zálohy. Zpátky na letenský stadion dorazil devětadvacetiletý odchovanec David Pavelka, jehož nesporný fotbalový talent poslední čtyři roky imponoval Turecku. Několikanásobný reprezentant okamžitě zapadl do základní sestavy, namísto výše zmíněného postu se ovšem postavil do čela defenzivní linie. A nutno podotknout, že netypickou roli zvládl vskutku znamenitě. Každý zápas ozdobil perfektním výkonem, mezi fanoušky i sportovními novináři pravidelně sbíral kladná hodnocení. Až bude trenér Václav Kotal opět v úzkých, moc dobře tuší, na koho se může případně spolehnout.

Michal Sáček

Na postu středního obránce může teoreticky nastoupit také Michal Sáček. Čtyřiadvacetiletý univerzální fotbalista, který v barvách letenského mužstva kroutí už pátou sezónu, si dokáže poradit prakticky všude, kam jej trenér postaví. Vyzkoušel si specifické povinnosti ofenzivního, defenzivního i krajního záložníka, cizí mu však není ani libovolné místo v obraně. Vlastně bychom se hodně divili, pokud by nouzově nezvládl navléct rukavice a hlídat brankoviště. Zároveň si však musíme střízlivě přiznat, že právě probíhající sezóna tomuto pracovitému rodákovi z Hustopeče zatím příliš nevychází. Pravidelně střídá dobré výkony s těmi špatnými, v základní sestavě se objevil naposledy před měsícem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *