24/06/2024

"File:Tomáš Holeš Jablonec-Ostrava.jpg " by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha prožívá další úspěšný ročník. Kraluje tabulce domácí nejvyšší soutěže, vyhlíží postup do jarní fáze evropských pohárů a navíc budí dojem, že neuznává tradiční dělení herních postů.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha prožívá další ze série úspěšných ročníků. Kraluje tabulce domácí nejvyšší soutěže, netrpělivě vyhlíží oficiální postup do jarní fáze evropských pohárů a navíc dlouhodobě budí dojem, že neuznává tradiční dělení herních postů a každý jednotlivý fotbalista může v případě potřeby naskočit absolutně kdekoli si trenér Jindřich Trpišovský usmyslí. Kdo konkrétně sešívanou sestavou vcelku pravidelně putuje ze strany na stranu, zjistíte prostřednictvím následujících odstavců.

Oscar Dorley

Dvaadvacetiletý fotbalista liberijského původu je naprosto typickým příkladem všehoschopného chameleona. Ještě během svého úspěšného působení v barvách libereckého Slovanu pravidelně nastupoval jako ofenzivní záložník a několikrát se dokonce posunul rovnou do útoku, Jindřich Trpišovský nicméně usoudil, že mnohem platnější bude Oscar Dorley v defenzivní linii. A nutno podotknout, že ani tentokráte se zkušený trenér nemýlil. Šikovný mladík si poradí na obou krajích slávistické obrany a je velkým příslibem do budoucnosti.

Ladislav Takács

SK Slavia Praha disponuje opravdu širokou hráčskou základnou, což ale bohužel zároveň znamená, že spousta kvalitních fotbalistů nastupuje jen zřídkakdy. Příkladem za všechny budiž čtyřiadvacetiletý defenzivní záložník Ladislav Takács, který přitom zhruba před rokem prožíval asi nejlepší období své dosavadní kariéry. Mladá Boleslav jej tehdy uvolnila do Prahy formou hostování a jelikož se odchovanec Františkových Lázní prezentoval skvělými výkony, přestupové zvony brzy spustily oslavnou píseň. Několikanásobný mládežnický reprezentant vytrhl realizačnímu štábu sešívaných obrovský trn z paty. Nahradil totiž dlouhodobě zraněného Davida Hovorku ve středu obrany a v netradiční pozici obstál. Nyní se však na fotbalové trávníky dostává jen sporadicky a navíc v posledních minutách.

Tomáš Holeš

Úřadující mistr české nejvyšší soutěže jej přibližně před rokem přivedl jako potenciálního náhradníka za Vladimíra Coufala, kterého už v té době sledovalo několik zahraničních klubů. Nakonec ale všechno dopadlo úplně jinak. Když totiž výše zmíněný pravý obránce oficiálně změnil působiště, usadil se sedmadvacetiletý Tomáš Holeš na neméně důležitém postu defenzivního záložníka. Tam dosud odehrál drtivou většinu podzimních zápasů a nutno podotknout, že práci odvedl opravdu kvalitní. Vymodlil si dokonce premiérovou pozvánku do české fotbalové reprezentace.

Lukáš Masopust

Sedmadvacetiletý Lukáš Masopust je dalším hráčem pražské Slavie, který už během stále probíhajícího podzimu okusil vícero herních postů. Přestože se dle svých vlastních slov stále cítí především jako záložník, alternovat v případě potřeby zvládne také na kraji obrany. Tam sice nemá šanci naplno uplatnit své hluboko zakořeněné ofenzivní pudy, práce pro tým nicméně občas vyžaduje jisté sebeobětování. A právě v této disciplíně odchovanec rodného Božejova stejně jako drtivá většina jeho slávistických kolegů opravdu vyniká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *