27/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Anglický fotbalový obránce Moses Odubajo pořádně rozzlobil fanoušky. Důvodem budiž úsměvné plácnutí s hráčem Nottinghamu bezprostředně poté, co jeho druholigovému Sheffieldu vstřelil branku.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Anglický fotbalový klub Sheffield Wednesday FC skrápí jedna obrovská katastrofa za druhou. Nejenže v dosavadních devatenácti odehraných kolech zaznamenal už deset bolestivých porážek a zaslouženě se tudíž pohybuje na hranici druholigové příslušnosti, starosti mu navíc přidělává také přístup samotných hráčů. Obránce Moses Odubajo během úterního fotbalového večera pořádně rozzlobil skalní fanoušky tím, že si namísto očekávaného projevu negativních emocí vinou inkasované branky přátelsky poplácal s jejím autorem. Ačkoli se incident později prostřednictvím sociálních sítí pokusil vysvětlit, kritickým komentářům veřejnosti stejně neunikl.

Krajně nevhodná gratulace ke druhé brance soupeře rozbouřila stojaté vody

Fotbalisté druholigového anglického klubu Sheffield Wednesday FC prožívají nesmírně složité období. Vinou tragických podzimních výsledků mají reálně nakročeno k sestupu do nižší soutěže a skalním fanouškům už vcelku logicky dochází trpělivost. Plusové body během úterního fotbalového večera bohužel nepomohl získat ani šikovný obránce Moses Odubajo, který pasivním přístupem k plnění defenzivních úkolů zapříčinil druhou inkasovanou branku na hřišti konkurenčního Nottinghamu a aby toho nebylo málo, soupeřově úspěšnému střelci Grabbanovi následně s úsměvem na tváři pogratuloval k brance. Kamarádské plácnutí se záhy stalo hitem internetu.

Fotbalistu zaplavila vlna negativních komentářů, nepomohlo ani vysvětlení

Když sedmadvacetiletý Moses Odubajo zjistil, jakou záplavu negativních komentářů vyvolalo jeho kontroverzní gesto, okamžitě přispěchal s vysvětlením. „Ztráta bodů je nesmírně frustrující pro mě i pro celý zbytek týmu. Nikdy bych ale soupeře nepochválil za to, že proti nám skóroval,“ ujistil příznivce klubu Sheffield Wednesday FC prostřednictvím sociální sítě Twitter. „Řekl jsem Grabbanovi, že branka kvůli předchozímu faulu určitě nebude platit. Samotného mě překvapilo, když rozhodčí gól uznal. Jsme na dně druholigové tabulky. Nikdo z nás si nepřeje sestoupit a proto neexistuje šance, že bych slavil góly, které nás drží na dně. Video může vést k nesprávnému výkladu. Doufám, že jsem si to s fanoušky, kteří o mě pochybovali, konečně vyjasnil.“

Internetem během středečního dopoledne kolovala řada rozzlobených a vulgárních reakcí veřejnosti. Samozřejmě se však objevili také lidé, kteří si z události naopak udělali legraci. Příkladem za všechny budiž nadcházející příspěvek:

Nenechte si ujít
Někteří lidé rádi berou spravedlnost takzvaně do vlastních rukou. A to i v mnohdy nečekaných případech. Je známou věcí, že obchodní řetězce v posledních dvou letech nebývale navýšily ceny. Ty jsou nejvyšší ze všech zemí široko daleko, přičemž obchody se nemají k tomu, aby je snížily. Naopak argumentují rády tím, že český trh je specifický a vysoké marže tu zkrátka potřebují. Sami si to omlouvají Jde pochopitelně o nesmyslné tvrzení, avšak nikdo nemůže obchodním řetězcům upírat právo na tvorbu vlastní cenové politiky, pokud se jim tedy neprokáže účast v různých kartelových dohodách apod. Někteří zákazníci si však právě těmito vysokými cenami ospravedlňují své jednání, když za nákupy neplatí tolik, kolik by měli. “Já už se prostě odrbávat nenechám. Mám hned několik fíglů, jak vyzrát na samoobslužné pokladny. Obvykle si tak cenu nákupu snížím o nějakých 50 %, což je podle mě férová cena, kterou bych měl zaplatit,” říká Michal z Ostravy, který takto nejraději nakupuje v Tescu a Kauflandu, kde mu to naprosto běžně prochází. Jeho metody jsou skutečně neortodoxní a nebudeme popisovat veškeré způsoby, které využívá, abychom nenaváděli ostatní k této činnosti, kterou rozhodně nelze označit za přijatelnou. Naopak, jde o porušování zákona, které může být trestné. Samoobslužné kasy budou zavírat Jsou však triky, které už jsou široce známé a vyzrazené. Hojně se používá například přelepování štítků na zboží. Zkrátka vezmete štítek z něčeho, co bylo zlevněno nebo je velmi levné a nalepíte ho na jiný produkt, který váží podobně. Na kase to potom takto naskenujete a na světě je značná cenová úspora. Čtěte také: Slavný český obchod definitivně končí. Po 100 letech zavřel krám. Češi nevěří vlastním očím Poslední studie jsou přitom pro obchodní řetězce skutečně alarmující. Zatímco dříve chodili lidé kolem regálů a strkali si zboží do kapsy, dnes už se celých 75 % krádeží v obchodech odehrává právě na samoobslužných pokladnách. Ostatně, není příliš divu, že v zahraničí už od nich ustupují a začínají je rušit, jelikož nepřišli na způsob, jak něčemu takovému zabránit. Foto: Shutterstock [...]
Už nejen potraviny, ale dokonce výrobky z kategorie drogerie a kosmetiky se dostávají do České republiky takovým způsobem, že jsou vysoce závadné. V poslední době podobných případů přibývá a rozhodně nejde o nic příjemného. Zakázaná látka Člověk by se mohl oprávněně domnívat, že pokud si kupuje značkovou kosmetiku od společností jako Dove, Palmolive nebo Nivea, potom má záruku toho, že používá nezávadné zboží. Jenže tak tomu bohužel není. Tyto a další podobné značky mají na své kontě spoustu problémů. Situace je natolik závažná, že se produkty objevily v evropském systému rychlého varování Rapex. Dostaly se tam nejrůznější šampony, deodoranty a další přípravky, které používáme obvykle v koupelně. Problémem je, že obsahují nebezpečné látky, zejména potom 2-(4-terc-butylbenzyl) propionaldehyd (BMHCA). Nejde přitom o to, že by výrobci překročili povolený limit této látky ve výrobku, jako se to obvykle stává s potravinami. Tato látka je v kosmetických výrobcích zcela zakázána, a je tedy velkou otázkou, jak se tam mohla dostat. Respektive proč ji výrobci i přes výslovný zákaz používají. Nemělo by se to stávat Nejde o žádnou legraci. Látka známá jako BMHCA může poškodit reprodukční systém, případně způsobovat nejrůznější vyrážky. Pokud se na něco takového přijde, je výrobcům nařízeno takové zboží okamžitě zničit. Ptáte se v jaké kosmetice se látka tentokrát našla? Odpověď přináší například odborný časopis dTest. Jde o tyto výrobky. Deodorant Nivea „Anti-perspirant dry comfort PLUS“ – číslo šarže 51617510 Šampon Dove „SHAMPOO VOLUME amplified OXYGEN & MOISTURE“ – číslo šarže 009915BA Šampon Palmolive „SHAMPOO ANTI-FORFORA SHAMPOO Con menta Selvatica & Minerali Marini “ – číslo šarže 2184IT1022216 Není to přitom zdaleka první případ, kdy k něčemu takovému došlo. Je opravdu na povážnou, že si velcí producenti drogerie něco takového dovolí. A bude třeba začít udělovat pořádně tučné pokuty. Foto: Shutterstock [...]
Stát může fungovat pouze tehdy, když občané dodržují veškerá pravidla, která jsou daná zákony. Pakliže by si totiž každý dělal, co se mu zamane, dopadlo by to velmi rychle hodně špatně. Proto jsou také vymyšleny nejrůznější kontrolní a sankční postupy, jak porušování pravidel vymáhat. Je třeba to mít na paměti, jelikož kontroly skutečně probíhají. Omluva nepomůže Velmi často se chybuje zejména při stavbě či rekonstrukci domu. Lidem se příliš nelíbí skutečnost, že musí dlouhou dobu čekat na vydání stavebního povolení. Případně ho oproti svým očekáváním ani nedostanou, jelikož jejich projekt nesplňuje všechny náležitosti. “Omluvou nemůže být ani to, že jste již o udělení povolení požádali, ale stavebnímu úřadu to dlouho trvá,” konstatuje odborný server Domek polopatě. Velký pozor si musíte dát také na to, jakým způsobem výstavbu či rekonstrukci realizujete. Pakliže totiž stavební povolení považujete za nějaký bianco šek, je to chyba. Musíte se držet projektu, jinak vám hrozí nemalé sankce. “Přestupkem je provádění stavby, která sice povolena byla, probíhá však v rozporu s povolením — když tedy např. stavíte rodinný dům o větších rozměrech či více patrech,” informuje server. Probíhají kontroly Úřady mají navíc právo vyžadovat takzvanou kontrolní prohlídku. Možná si říkáte, že na vše vyzrajete tím, že je do objektu jednoduše nepustíte, tudíž nebudou moci zjistit, co všechno jste udělali jinak nebo špatně. To by ale bylo chybné uvažování. “Za neomluvenou neúčast na kontrolní prohlídce, k níž je stavební úřad vyzval, pokud se tím ztěžuje provedení kontrolní prohlídky, jim může být podle § 173 stavebního zákona vyměřena pořádková pokuta až do výše 50 000 Kč,” uvádí server Stavební klub. Čtěte také: To je průšvih. Čechům seberou jejich nemovitosti. V tichosti, takže se to dozví příliš pozdě Podle dostupných informací se přitom stavební úřady příliš nerozpakují podobné pokuty udělovat. A je to tak jedině dobře. Jak už jsme uvedli výše, mnozí mají pocit, že si mohou dělat, co se jim zamane, když na to mají peníze. To však ani zdaleka není jediný předpoklad. Foto: Shutterstock [...]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *