03/12/2023

By Frankie Fouganthin - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25226577 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Švédský fotbalový útočník Zlatan Ibrahimovic se aktivně zapojil do boje se zákeřným koronavirem. Založil online sbírku na pomoc italským nemocnicím, hodlá vybrat miliony.
“Zlatan Ibrahimovic” by ahmedta is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zlatan Ibrahimovic je dalším sportovcem, který v boji se zákeřným koronavirem způsobující nemoc COVID-19 přiložil ruku k dílu. Fanouškům na sociálních sítích sdělil, že zakládá sbírku na pomoc italským nemocnicím. Jako cílovou částku si určil jeden milion eur, sám pak přispěl 100 tisíci euro. Nyní vyzývá kolegy i fanoušky, aby se do akce zapojili.

Ibrahimovic splácí dluh vůči Itálii

Osmatřicetiletý Zlatan Ibrahimovic cítí povinnost se zemi, kde strávil podstatnou část své sportovní kariéry, v těchto temných časech odvděčit. Koronavirus v Itálii postupuje nejrychleji ze všech evropských států, doposud si vyžádal téměř 3 500 obětí a čísla každým dnem rostou. Počty nakažených už se pohybují za hranicí 40 000 tisíc, což je obrovský nápor pro tamní zdravotnictví.

Jelikož si Ibrahimovic nesmírně váží práce lékařů a zdravotních sestřiček, rozhodl se založit sbírku na podporu nemocnicí v nejvíce zasažených oblastech Itálie (Bergamo, Milán, Turín, Castellanze). Těm hodlá v následujících dnech poslat 27 milionů korun, sám pak do banku přispěl částkou 100 tisíc euro.

Zapojit se může úplně každý

Odchovanec švédského Malmö nyní vybízí všechny své kolegy a další profesionální sportovce, aby se do akce zapojili. Přispět ovšem může naprosto kdokoli. I menší finanční dar se v těchto chvílích počítá, výtěžek pomůže dobré věci. Jeho apel zatím vyslyšeli spíše lidé z nižších společenských vrstev, účet narostl “jen” o pár tisíc euro. Fotbalista ovšem věří, že zájem o sbírku poroste.

Na závěr svého dlouhého monologu plného naděje a odhodlání Zlatan Ibrahimovic napsal, že pokud koronavirus nepřijde k němu, dojde si on pro něj. Sympatická nadsázka, kéž by to ovšem bylo tak jednoduché…

Zdroj: Instagram

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x