22/05/2024

"File:Los Caminos del fútbol. Xabi Alonso (39666778464).jpg" by DONOSTIA KULTURA is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Real Madrid prochází krizí, jíž může teoreticky odskákat hlavní kouč Zinédine Zidane. Ten sice dobrovolnou rezignaci okamžitě vyloučil, zahraniční média už nicméně hledají potenciálního náhradníka.
“File:Los Caminos del fútbol. Xabi Alonso (39666778464).jpg” by DONOSTIA KULTURA is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Španělský fotbalový gigant prochází herní i výsledkovou krizí, která si může teoreticky vyžádat oběti. Renomovaná zahraniční média kupříkladu tvrdí, že vedení klubu Real Madrid momentálně zvažuje odvolání hlavního trenéra. Ačkoli legendární Zinédine Zidane kategoricky vyloučil možnost dobrovolné rezignace, internetem už kolují zajímavá jména jeho potenciálních nástupců. O koho konkrétně jde? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

Raúl González

Když má jedna legenda nakročeno k odchodu, není nic jednoduššího, než do zbraně povolat další. Florentino Pérez coby prezident slavného Realu Madrid údajně doufá, že pokud Zinédine Zidane opravdu skončí, nahradí jej ve funkci hlavního kouče neméně populární Raúl González. Bývalý španělský fotbalový útočník prožil nesmírně úspěšnou kariéru, jíž okořenil několika mistrovskými tituly, cennými pohárovými trofejemi, velkolepými výhrami a především nezapomenutelnými góly. Drtivou většinu úspěchů zaznamenal právě ve službách Bílého baletu, takže je logické, že vůči takřka mateřskému klubu cítí jistý dluh.

Massimiliano Allegri

Po dobu pěti sezón šéfoval lavičce Juventusu Turín, který dovedl k jedenácti cenným trofejím napříč všemi fotbalovými soutěžemi. Vysněného triumfu v Lize mistrů nicméně nedosáhl, takže úspěšná spolupráce během první poloviny roku 2019 došla svému konci. K dalšímu angažmá se třiapadesátiletý Massimiliano Allegri, jehož životopis zdobí řada zajímavých hráčských i trenérských zastávek, zatím neupsal. Pokud se ovšem s nabídkou vytasí slavný Real Madrid, pravděpodobně vábení této obrovské výzvy neodolá. Podle zahraničních médií je jedním z horkých kandidátů.

Mauricio Pochettino

Zinédina Zidana by ve funkci hlavního trenéra Realu Madrid mohl teoreticky nahradit také Mauricio Pochettino. Osmačtyřicetiletý Argentinec se výrazně podepsal pod nedávnými úspěchy anglického Tottenhamu, který s jeho přičiněním dokráčel do finále prestižní Ligy mistrů, pravidelně opanoval přední příčky Premier League a roku 2017 dokonce do poslední chvíle bojoval o mistrovský titul. Vaz mu bohužel zlomily nepříznivé výsledky loňského podzimu, kvůli nimž se vedení londýnského klubu rozhodlo učinit změny. Někdejší fotbalový obránce je od té doby nezaměstnaný a tudíž volný pro další zajímavé angažmá.

Xabi Alonso

Legendou náš seznam začal a legendou rovněž končí. Trenérské žezlo Bílého baletu může teoreticky převzít také devětatřicetiletý veterán Xabi Alonso. Někdejší španělský záložník a také reprezentant sice nemá tolik zkušeností jako výše zmínění pánové, jeho přítomnost na pozici hlavního kouče Realu Madrid by ale někteří skalní fanoušci určitě uvítali. Moc dobře si totiž pamatují, jakých úspěchů tam coby aktivní fotbalista dosáhl.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *