23/04/2024

By Pavel Ševela, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=14522106 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český hokejový útočník Robert Kousal se oficiálně vrací na ledové plochy. Vedení extraligového klubu HC Dynamo Pardubice ho vzalo na milost, jelikož policejní vyšetřování vyloučilo přítomnost kokainu.
By Pavel Ševela, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český hokejový útočník Robert Kousal se po dvou týdnech kariérní nejistoty oficiálně vrací na ledová kluziště. Vedení extraligového klubu HC Dynamo Pardubice ho nakonec vzalo na milost, jelikož policejní vyšetřování jednoznačně vyloučilo přítomnost kokainu ve sportovcově těle. Prvotní orientační výsledky provedených testů údajně naznačují, že sportovec nespáchal trestný čin, nýbrž “pouhý” přestupek. Jestli ovšem zkušený odchovanec Perníkářů opravdu nastoupí v nejbližším možném termínu, zůstává dosud nevyřešenou otázkou. Hlavní slovo prý mají trenéři.

Pardubickým hokejovým klubem otřásla další drogová kauza

Třicetiletý útočník Robert Kousal byl přibližně v polovině měsíce listopadu dočasně vyřazen z kádru pardubického Dynama. Vedení klubu mělo k tomuto radikálnímu verdiktu pádné důvody. Mediálním prostorem totiž prosvištěly informace, že zkušený hokejista během rutinní silniční kontroly neprošel orientačním testem na přítomnost drog. Konkrétně se spekulovalo o kokainu, s nímž mají Perníkáři jisté neblahé zkušenosti. Zakázaný bílý prášek zhruba před dvěma lety užíval někdejší obránce a mnohonásobný reprezentant Petr Čáslava. Tentokrát se nejhorší obavy tradičního účastníka české nejvyšší soutěže naštěstí nepotvrdily.

Přestože zpravodajské servery už na samotném počátku ostře sledované kauzy nabídly několik různých scénářů budoucího vývoje, rozhodující slovo měly mnohem průkaznější krevní testy. Jejich výsledek se pochopitelně nedostavil hned. Částečné vyjádření k aktuální situaci poskytlo vedení klubu až během druhého prosincového odpoledne. „Dosud nebylo ukončeno správní řízení, ale policejní výsledky jednoznačně vyloučily u Roberta přítomnost kokainu. Tyto prvotní orientační výsledky nenasvědčují tomu, že by Robert spáchal trestný čin ale přestupek,“ uvedl prostřednictvím oficiálního klubového webu člen představenstva a sportovní ředitel Dušan Salfický. „Jako klub ctíme presumpci neviny do konečného rozhodnutí. Počkáme na výsledky znaleckého posudku a na jeho základě vydáme finální stanovisko k celé kauze.”

Kousalův návrat není jistý, rozhodující slovo mají trenéři

Jelikož se přestupkové řízení s někdejší oporou ruského Podolsku, švýcarského Davosu nebo kanadského juniorského týmu Oshawa Generals může táhnout klidně i několik dalších týdnů, rozhodlo vedení klubu HC Dynamo Pardubice o ukončení povinného vyhnanství a zároveň navrácení Roberta Kousala mezi aktivní hráče. Jak ale majitel Petr Dědek skrze sociální sítě naznačil, hlavní slovo v otázkách hokejistova opětovného zapojení do zápasového kolotoče mají výhradně trenéři. „Robert Kousal se vrací do týmu. Orientační výsledky nasvědčují, že nespáchal trestný čin ale přestupek. Ctíme presumpci neviny do rozhodnutí. Nebudeme dál čekat, protože vzhledem k okolnostem případu je závažnost přestupku nejasná. Je na trenérech, kdy ho nasadí do zápasu,“ uvedl šestačtyřicetiletý podnikatel.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *