14/06/2024

Zdá se, že klasické televizní stanice zažívají v současné době renesanci. Ještě před pár lety přitom byly odepisované jako ustupující médium, jelikož se objevily nové způsoby konzumace audiovizuálního obsahu v podobě platforem, jako je Netflix nebo HBO Max.

Preference se mění

Ty vypadaly prakticky bezkonkurenčně a oproti nim působily běžné televizní kanály se zastaralým obsahem a protkané tunami reklam jako něco, co nemůže dlouho vydržet. Vždyť kdo by si nechtěl pustit zbrusu nové pořady k datu jejich premiéry a v moment, kdy on sám to uzná za vhodné. To vše za mizivý poplatek kolem 200 Kč měsíčně.

Tyto služby v České republice zažily velmi strmý růst, ale světe div se, ten se zastavil dříve, než se čekalo. A je to podle všeho celosvětový fenomén. Jakoby se diváci nabažili oné volnosti a přehršle obsahu. Často teď naopak vidíme, že si raději pustí zpravodajství nebo sport na běžné televizní stanici, případně po staru přepínají mezi programy a jsou vlastně rádi i za nějaké ty reklamní spoty.

Toto vycítila také společnost Warner Bros. Discovery, které začala zpomalovat její streamovací služba a naopak pozorovala velmi slušné výsledky svých bezplatných i kabelových stanic v rámci Evropy. V Česku provozuje například HBO a další kabelové programy, ovšem televize přístupná pro všechny bezplatně jí dosud chyběla.

Opravdu silný hráč

A tak se rozhodla to napravit. Před pár týdny proto začal vysílat program Warner TV, který si rychle získává diváky. Jeho tvůrci si mohou kdykoliv sáhnout do bohaté knihovny programů, ze které dosud čerpaly i konkurenční stanice, jako je TV Prima nebo TV Nova. Je otázkou, jak bude tato licenční spolupráce vypadat nadále.

Pro tyto programy tu navíc vznikla další velká konkurence, se kterou se musí utkat o pozornost diváků. Dodejme, že tu s poměrně slušným úspěchem už nějakou dobu působí podobně koncipovaná stanice Paramount Network, který provozuje další světový hráč stejného jména.

Čtěte také: Česká televize vás bude sledovat. Poplatkům už nikdo neunikne, jinak brutální pokuty

Dodejme, že Warner TV má teoreticky práva na takové šlágry, jako jsou seriály Přátelé, Hra o trůny nebo Teorie velkého třesku. Stejně tak na filmy jako Duna, Šílený Max nebo superhrdiny v rámci universa DC. Výhodou je také to, že na této stanici zatím není tolik reklamy jako jinde.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *