13/06/2024

Pravděpodobně už jste se také dozvěděli tu nepříjemnou novinku o tom, že koncesionářské poplatky za Českou televizi opět porostou. A zdaleka ne naposledy. Nově totiž budou navázány na růst cen v ekonomice, takzvanou inflaci. Takže pokud bude zdražovat všechno ostatní, porostou automaticky také tyto poplatky.

Šlapou do toho tvrdě

To přitom není všechno. Platit je totiž nově budou muset i ti, kdo nemají televizi, ale jsou jen připojeni k internetu. Teoreticky by totiž mohli vysílání České televize sledovat na mobilu nebo notebooku. Nikdo však nebude zkoumat, zda tak skutečně činí, ale automaticky se jim poplatek naúčtuje.

Pokud si říkáte, že na vás si nepřijdou a nic platit nebudete, potom je třeba říct, že Česká televize se k vymáhání poplatků nezdráhá použít těch vůbec nejtvrdších prostředků. Popsal to podnikatel Zdeněk P., který přitom dle svého vyjádření poplatky České televizi hradí rád, ovšem šokovalo ho, jakým způsobem s ním veřejnoprávní stanice naložila, když nedopatřením poplatek neuhradil.

Stalo se mu totiž to, že při převodu účtu z jedné banky k druhé se mu nepřevedly všechny trvalé příkazy, mimo jiné ten pro Českou televizi. Několikrát tedy nedošlo k úhradě. V normální společnosti by zřejmě někdo zvedl telefon a zavolal zákazníkovi, co se děje a zda má vše nastaveno v pořádku, obzvlášť když do té doby bezproblémově platil.

Česká televize se ovšem nechová jako společnost, se kterou má zákazník určitý vztah, ale jedná z pozice síly. Zcela očividně vyčkávala, než dluh naroste do určité výše, v tomto případě dvou tisíc korun, a rovnou podala žalobu. Dotyčný shodou okolností v té době pobýval mimo své trvalé bydliště a nějakou dobu si nevybíral poštu.

Proč se tak chovají?

Jakmile si výzvy k úhradě všiml, vše zaplatil včetně penále, byť se mu jednání České televize ani trochu nezamlouvalo. Jenže tím to zdaleka neskončilo. ČT už vše totiž postoupila exekutorovi, jehož angažmá vše násobně zdražilo.

Začal v tom být hrozný zmatek, a tak podnikatel sám kontaktoval styčný exekutorský úřad, aby vše vyřešil. Z několika zapomenutých poplatků tedy nakonec byly vysoké tisíce korun, které musel hradit za nejrůznější úkony.

Čtěte také: A je to venku. Česká televize napálí lidem poplatky. Kdo nezaplatí, schytá horentní pokuty

Přitom celou dobu platit chtěl a pouze z jeho strany došlo k nedorozumění. Česká televize se s tím ale nepárá a po svých poplatcích jde opravdu tvrdě. Možná by bylo na místě jí v tomto ohledu omezit pravomoci a donutit jí, aby s občany nezacházela jako s kusem hadru.

Foto: Shutterstock

4 názory u článku “Zapomněl zaplatit poplatek České televizi. Co mu televize provedla, to nepochopíte. Jednání jako s kusem hadru

  1. Česká televize je jako naši rádoby politici. Nenažrana kolik pobírají zaměstnanci pořád mají málo!!!!!! chce se mě blejt 🚽🚽🚽🚽🚽🚽🚽

  2. Nezdá se mně to pravděpodobné. Televizní poplatky jsem jednou přibližně dva roky neplatil, protože jsem se přestěhoval a neobnovil inkaso. Nějaká firma co zastupovala ČT mně poslala upomínku. Po čase druhou s penálem ve výši devadesát korun. Zaplatil jsem poplatky plus penále v aplikaci jsem si nastavil poplatky přímo inkasem a mám klid. Že by se mnou někdo jednal jako s kusem hadru mně opravdu nepřišlo.

  3. Tak článek je plný nepravd, až z toho bolí oči. Napsaný je přesné tak, aby čtenář četl a odsoudil tu hroznou Českou televizi. Tak konkrétně. Poplatek činí 135 měsíčně za TV přístroj. Při jedné televizi si tedy podnikatel nevšimnul 14 měsíců. Když se mi v bance neprovede příkaz přijde mi okamžitě upozornění. V ihternet bance je to na hlavní stránce, co nebylo uhrazeno. Každý podnikatel má ze zákona datovou schránku. Že nebyl na trvalé adrese? Ze zákona má 10 dní na přečtení datovky. Takže chyba je především na straně podnikatele. Má v tom nepořádek a prská na všechny strany. Banka udělala chybu v převodu. Televizi udělala chybu a pan podnikatel musí platit Bohužel takových je.

  4. Česká televize je obyčejná a prachsprostá mafie. Vybírají výpalné za něco, o co hodně lidí vůbec nestojí a když někdo nezaplatí, tak se postarají, aby dotyčným zničili život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *