19/07/2024
Fotbal

Zdroj: Pixabay.com

Mladý záložník Filip Souček oficiálně přestoupil do Sparty. Jaro však stráví na hostování v mateřské Opavě, kde bude sbírat zkušenosti a herní praxi.
Zdroj: Pixabay.com

Očekávané se stalo skutečností. Nadějný záložník Filip Souček oficiálně přestoupil z mateřské Opavy do klubu AC Sparta Praha. Smlouvu podepsal až do konce roku 2023. Jaro ovšem na Letné nestráví. Čeká jej hostování na známé adrese, jak informoval klubový web.

Opavský odchovanec s minimem zkušeností

Devatenáctiletý Filip Souček se v české nejvyšší soutěži poprvé objevil během sezóny 2018/2019, kdy ovšem odehrál pouhých pět minut proti Dukle. V ročníku právě probíhajícím už se na trávník dostával mnohem pravidelněji. Za Opavu odehrál celkem třináct ligových zápasů a dvakrát nastoupil také v rámci MOL Cupu.

Ačkoli zatím namísto branek a gólových asistencí sbírá jen žluté karty, jeho agresivita v osobních soubojích, aktivní podpora útočné fáze a poctivá defenzivní činnost upoutaly pozornost pražské Sparty, která o jeho přestupu začala přemýšlet koncem ledna. Po dobu dvou týdnů probíhala jednání mezi kluby, která nakonec dospěla do zdárného konce.

Součka čeká jaro v domácím prostředí

Opavský odchovanec Filip Souček podepsal s vedením Sparty kontrakt až do konce roku 2023, přesto se však na Letnou v tuto chvíli nestěhuje. Jaro stráví na hostování právě v mateřské Opavě, kde získá potřebnou herní praxi. Zároveň bude mít dostatek prostoru, aby úspěšně dokončil školu, protože vzdělání je zásadním krokem k dospělosti.

Není přitom úplně vyloučeno, že po kučeravém záložníkovi Sparta sáhne v momentě, kdy se dostane do problémů. Určitě si dobře vzpomínáte na situaci, v níž se klub ocitl na konci minulého ročníku. Zranění většiny klíčových postav pak znamenalo šanci pro mladé hráče v čele s Adamem Hložkem či Václavem Drchalem.

Bude akvizice Filipa Součka pro Spartu neméně úspěšná? Odpovědi se dříve jak na podzim nejspíš nedočkáme.

Zdroj: AC Sparta Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *