24/06/2024
Jay Bouwmeester

"jbo" by victoriapaige56 is licensed under CC BY-SA 2.0 Zdroj: Flickr.com / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hokejista St. Louis Blues Jay Bouwmeester prodělal srdeční příhodu během zápasu s Anaheimem a přežil jen díky včasnému zásahu lékařů.
“jbo” by victoriapaige56 is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úterní zápas mezi Anaheimem Ducks a St. Louis Blues skončil předčasně. Dlouholetá opora hostujícího celku Jay Bouwmeester totiž ve třinácté minutě zkolabovala na střídačce. Hrůznou situaci musel okamžitě řešit lékařský personál obou týmů a jen díky jeho včasnému zásahu nedošlo na nejhorší.

Bouwmeester zkolaboval bez zjevné příčiny

Divákům v Honda Center se během úterního utkání NHL zatajil dech. Hokejista Jay Bouwmeester se přibližně v polovině první třetiny zhroutil na střídačce, přestože na ledové ploše neutrpěl žádný tvrdý střet se soupeřem. Nebýt včasného zásahu lékařů, kteří byli nuceni použít defibrilátor, rodák z Edmontonu už dnes není mezi živými.

Generální manažer St. Louis Blues později potvrdil, že Bouwmeester prodělal srdeční příhodu, nicméně jeho stav je nyní naštěstí stabilizovaný. Obránce už během převozu do nemocnice normálně komunikoval a hýbal končetinami. Kdy se ovšem vrátí do hry, momentálně není jasné.

Hrůzné události přihlížel hokejistův otec

Venkovní zápas St. Louis Blues si nenechali ujít ani rodiče hokejistů, kteří v rámci akce nazvané “Daddy Trip” vyrazili podpořit své ratolesti. Mezi přítomné skalní fanoušky bohužel patřil i Bouwmeester senior, jehož muka během oživování syna si vůbec nedokážeme představit.

Celý sportovní svět se po úterních událostech semkl a začal hokejistovi posílat přání brzkého uzdravení skrze sociální sítě. Není to přitom poprvé, kdy k podobnému incidentu došlo. Defibrilátor po srdečním kolapsu v roce 2005 zachránil život například českému obránci Jiřímu Fischerovi.

Jay Bouwmeester v NHL kroutí už sedmnáctou sezónu, přičemž má na kontě dokonce i zisk Stanleyova poháru z minulého ročníku. Dále se může pochlubit také zlatou medailí ze Zimních olympijských her v Soči či dvěma tituly mistra světa. Žádný sportovní úspěch ovšem nemůže vyvážit zdraví, které nyní prošlo zásadní zkouškou.

Zdroj: NBC News

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *