23/04/2024

Lidé v České republice si aktuálně užívají velmi vyvedených velikonočních svátků. O takovém počasí se mnohým ani nesnilo. Venku je skutečně krásně, a tak je poměrně snadné zapomenout na určité aspekty tohoto období, což se vám může také nepěkně vymstít.

Lidé si neví rady

Jak známo, o některých svátcích totiž musí mít obchody v Česku zavřeno. Týká se to všech, které mají prodejní plochu větší než 200 metrů čtverečních. Jde prakticky o všechny supermarkety. Velké obchodní řetězce přitom zavírají i své menší prodejny, jelikož to zkrátka berou komplexně. Pokud jste tak zvyklí využívat třeba Tesco Expres, vězte, že i to je o svátcích zavřeno.

Mnozí se přitom nechali zmást tím, že o prvním velikonočním svátku, tedy na Velký pátek 29. března, byly obchody otevřeny. Když jsme se zeptali v hlavním městě Praze, jak tomu bude na Velikonoční pondělí 1. dubna, mnozí tápali.

Myslím, že bude otevřeno. Ostatně, v pondělí ráno chci nakoupit na oběd,” říká například paní Jarmila. “Bylo otevřeno v pátek, tak bude otevřeno i v pondělí,” domnívá se zase Radek. Našli se pochopitelně i tací, kteří dobře věděli, že bude v pondělí zavřeno.

Může vás to vyšplouchnout

A to skutečně bude. V pondělí si zkrátka jen tak nenakoupíte, což může být pro řadu lidí velký problém. Pokud si neuděláte zásoby včas, může vám to sváteční den opravdu znepříjemnit. Otevřeny sice zůstanou nejrůznější večerky, ale tam se všechno na takový sváteční oběd shání opravdu špatně.

Čtěte také: Češi jsou zoufalí. V obchodech jsou kvanta prolezlého masa. Poznáte ho podle jednoho detailu

Pokud jde ale o obchodní řetězce Albert, Billa, Lidl, Kaufland, Penny Market, Globus, Tesco, Norma, Makro nebo Tamda Foods, tak ty budou jednoduše zavřené a otevřou zase až v úterý 2. dubna.

Foto: Shutterstock

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *