25/04/2024

By Russian Presidential Press and Information Office - http://en.kremlin.ru/catalog/keywords/52/events/58772, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=75085156 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jedním slovem - neskutečné. Chabib Nurmagomedov předvedl další ze série skvělých výkonů a zároveň prodloužil úctyhodnou šňůru neporazitelnosti. Pak ale Dagestánský Orel nečekaně ohlásil konec kariéry.
“File:Sports Minister Pavel Kolobkov, left, congratulated Khabib Nurmagomedov on winning the UFC Championship.jpg” by Russian Presidential Press and Information Office is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jedním slovem – neskutečné. Chabib Nurmagomedov předvedl další ze série fantastických výkonů a prodloužil úctyhodnou šňůru neporazitelnosti, která se nyní zastavila u čísla 29. Ačkoli jeho americký protivník Justin Gaethje bojoval statečně a během úvodního kola vyčaroval několik vcelku povedených úderů, dějství druhé už jednoznačně patřilo populárnímu bojovníkovi z Východu, který si parádním škrtícím chvatem na závěr vybojoval titul šampiona lehké váhy. Slzy upřímného dojetí záhy vystřídal obrovský šok. První zápas bez dohledu zesnulého otce byl v podání Dagestánského Orla zároveň tím úplně posledním. Nečekaně totiž ohlásil konec kariéry, do klece se údajně nikdy nevrátí.

Nurmagomedov potvrdil neporazitelnost, zároveň neschovával emoce

Zřejmě nejočekávanější letošní klání pod záštitou organizace UFC mělo vcelku jednoznačného vítěze. Přestože se jednatřicetiletý americký zápasník Justin Gaethje opravdu snažil a minimálně během úvodního kola předvedl několik zajímavých úderů, nakonec z klece zaslouženě odcházel jako poražený. Dějství druhé totiž nabídlo “one man show” dosud neporaženého šampiona Chabiba Nurmagomedova, který zkušeným chvatem uškrtil soupeře a dosáhl tak devětadvacátého triumfu v kariéře.

Dagestánský Orel neskrýval dojetí a když se slzami v očích klečel uprostřed ringu, fanoušci moc dobře věděli, kam jeho myšlenky směřují. Dvaatřicetiletému ruskému zápasníkovi totiž poměrně nedávno zemřel otec a trenér v jedné osobě. Abdulmanap Nurmagomedov podlehl následkům koronavirové infekce, kvůli níž absolvoval náročnou operaci srdce a navíc byl dvakrát nuceně uveden do umělého spánku. Návrat do života už jeho oslabené tělo bohužel nezvládlo.

Zvonec a konec. Šampion nechce pokračovat bez zesnulého otce

První zápas bez přítomnosti milovaného tatínka zvládl Chabib Nurmagomedov opravdu na jedničku. Další cenné vítězství už ale do rozsáhlé sbírky pravděpodobně nepřidá. V rámci následného rozhovoru totiž šokoval naprosto seriózním oznámením o konci kariéry, které prý upekl společně se svou maminkou. „Když mi volali zástupci UFC kvůli zápasu s Justinem, s matkou jsme tuto nabídku rozebírali skoro tři dny,“ vysvětloval úřadující šampion lehké váhy. „Nechtěla, abych dál bojoval bez mého otce. Slíbil jsem jí, že tohle bude můj úplně poslední zápas. Za žádných okolností už se zpátky nevrátím, držím slovo.“

Nurmagomedov také apeloval na veřejnost, aby si užívala chvilky s příbuznými plnými doušky, dokud může. Sám totiž moc dobře ví, jak je život pomíjivý. „Snažte se být co nejvíc nablízku svým rodičům. Nikdy totiž nevíte, co přijde zítra,“ zakončil dojemnou řeč, z níž by si někteří občané České republiky v časech koronavirové pandemie měli vzít příklad.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *