16/07/2024

Ilustrační foto: Pixabay.com

Rebelantství mu vyjde pořádně draho. Jednostranná výpověď, jíž český fotbalový záložník Martin Hašek adresoval pražské Spartě, nebyla podle Sboru rozhodců FAČR oprávněná. Musí zaplatit 800 tisíc eur.
Ilustrační foto: Pixabay.com

Rebelantství mu vyjde pořádně draho. Jednostranná výpověď, jíž český fotbalový záložník Martin Hašek během zimní přestávky adresoval pražské Spartě a která tehdy rozpoutala obrovskou mediální přestřelku, nebyla podle Sboru rozhodců FAČR oprávněná. Hráč musí zaplatit pokutu 800 tisíc eur, což v přepočtu na naši měnu odpovídá přibližně dvaadvaceti milionům korun. Oběma stranám aktuálně běží lhůta pro odvolání. Zatímco Pražané z pochopitelných důvodů hýří spokojeností, Hašek dopředu avizoval, že spor případným neúspěchem teprve začíná.

Sparta uspěla s reklamací, navrhovanou pokutu nicméně FAČR snížila

Vévodí tabulce české nejvyšší soutěže, pronikla do základní skupiny Evropské ligy a nyní si AC Sparta Praha připsala další důležité vítězství. Sbor rozhodců FAČR jí dal za pravdu v kauze kolem Martina Haška. Pětadvacetiletý záložník, který sabotoval lednové soustředění, pošpinil dobré jméno klubu a následně přispěchal s jednostrannou výpovědí smlouvy, jednal neoprávněně. V důsledku svého neuváženého jednání má zaplatit pokutu 22 milionů korun. Astronomickou částku může s trochou fantazie považovat za takové dílčí vítězství, Pražané totiž původně požadovali dvojnásobek.

Sbor rozhodců se dále zabýval hráčovým nárokem na odškodnění ve výši šesti milionů korun. Ani tady však Hašek neuspěl. Podařilo se mu pouze snížit jednu z dřívějších finančních sankcí, kterou mu Sparta udělila. Zpátky tak dostane 150 tisíc korun. Ačkoli FAČR potvrdila právní výklad letenského mužstva o porušení smluvních podmínek, obě strany se ještě samozřejmě mohou odvolat. Fotbalista (toho času stále bez angažmá) už ostatně dříve avizoval, že se případným neúspěchem nenechá odradit a požene kauzu výš.

Martin Hašek si zásadním způsobem pošpinil reputaci

Martin Hašek si vleklými tahanicemi se svým dřívějším chlebodárcem zbytečně pošramotil pověst. Dokladem tohoto tvrzení budiž skutečnost, že ani téměř po roce úporného jednání s různými zahraničními kluby dosud nenašel nové angažmá. Uškodil si především výše zmíněnou sabotáží zimního soustředění a také poněkud přehnanými nároky. Všichni si jistě pamatuje jeho nedávná slova o profesní dehonestaci, svázaných rukách při výběru ideálních kopaček nebo připodobňování sebe sama k disidentovi, který bojuje proti nespravedlivé vrchnosti. Kvůli dohadům o podobě měsíčních odměn ostatně krachl i přestup do izraelského klubu Maccabi Haifa, jenž stál u zrodu tohoto ostře sledovaného sporu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *