16/07/2024

Autor: Sanki 2010 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=65176769 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Západočeský klub během posledního týdne vyřešil otazníky kolem trojice fotbalistů s nejistou budoucností. Zatímco dva hráči se mohou radovat z prodloužení smlouvy, jednoho bohužel čeká loučení.
Autor: Sanki 2010 – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň se na jaře rozjela ve velkém stylu a přestože celkové prvenství Slavie nakonec neodvrátila, po koronavirové pauze vnesla do obnovené sezóny alespoň špetku napětí. Představitelé západočeského samozřejmě doufají, že nadvláda Pražanů letos končí a v ročníku příštím naskočí do sedla zase oni. V souvislosti s těmito smělými cíli se vedení klubu pustilo do budování kádru a ze všeho nejdříve muselo vyřešit otazníky týkající se trojice fotbalistů, jimž končily stávající kontrakty. Zatímco dva hráči se mohou radovat z prodloužení vzájemné spolupráce, třetího bohužel čeká dojemné loučení a návrat do takřka mateřského týmu. Pojďme si nejnovější události uvnitř plzeňského celku probrat o něco detailněji.

Ondřej Mihálik

Viktoria Plzeň se možná trošku překvapivě dohodla na trvalém přestupu Ondřeje Mihálika, jehož vyplatila z nizozemského klubu AZ Alkmaar. Tam šikovný útočník přestoupil teprve před dvěma lety, vinou přetržených vazů v koleni ovšem odehrál jen minimum zápasů a po návratu z marodky navíc nedostával tolik prostoru, kolik by si představoval. Hostování v elitním českém týmu mělo nakopnout jeho kariéru, což se také částečně podařilo. Bývalý mládežnický reprezentant naskočil do dvaceti ligových duelů, připsal si dvě branky a jednu asistenci. Ačkoli zatím doplácel na silnou konkurenci v životní formě (nejdříve Michael Krmenčík, posléze Jean-David Beauguel), během ročníku příštího už možná dostane více příležitostí zazářit. Svými třiadvaceti lety přeci jen skvěle zapadá do koncepce Adriána Guľy, který rád sází na dravé mládí.

David Limberský

Ještě minimálně jeden rok mezi profesionálními fotbalisty přidá šestatřicetiletý veterán David Limberský, který rozděluje fanoušky do dvou nesmiřitelných táborů. Domácí publikum jej uctívá jako živoucí legendu, na venkovních stadionech mu často nemohou přijít na jméno. Ať už se ve svých názorech řadíte kamkoli, nemůžete zpochybnit, že několikanásobný reprezentant umí upoutat pozornost davů. Na trávnících navíc působí, jakoby snad ani nestárnul. Sám fotbalista přiznává, že odchod do sportovního důchodu si momentálně nedokáže představit. Nyní má rovnou dva pádné důvody k oslavám. Prodloužil si kariéru v mateřském klubu a před pár dny na světě přivítal dcerku Lilien.

Roman Hubník

Všeobecný tak na omlazení plzeňského kádru naopak odnesl šestatřicetiletý obránce Roman Hubník, který dlouhou dobu vykonával roli kapitána na hřišti i mimo něj. K západočeské družině se připojil roku 2013 a přestože od něj domácí fanoušci příliš neočekávali, on se obrovským nasazením a pílí vypracoval v jednoho z nejlepších stoperů celé soutěže. Viktorii výrazně pomohl k zisku tří mistrovských titulů, představoval také základní stavební kámen během několika úžasných tažení evropskými poháry. V roce 2015 se z osobních důvodů poprvé vrátil do mateřské Olomouce a nyní se stejnou cestou vydává znovu. Éra strůjců plzeňské fotbalové pohádky se zkrátka chýlí ke konci a nezbývá, než to s jistou dávkou nostalgie statečně přijmout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *