23/04/2024

"File:Aleš Hruška 2018.jpg" by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:Aleš Hruška 2018.jpg” by Антон Зайцев is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Boj druhého se třináctým týmem tabulky domácí nejvyšší soutěže měl mít vcelku jednoznačný průběh. Předpoklady a statistiky ovšem zápasy nevyhrávají. O tom se v pondělí přesvědčili fotbalisté Viktorie Plzeň, kteří utkání proti Zlínu trestuhodně promrhali a nejspíš se tím připravili o poslední naději na zisk titulu mistra pro sezónu 2019/2020. Nezachránil je ani skvěle chytající Aleš Hruška.

Náskok vedoucí Slavie je ohromný

Viktoria Plzeň v minulém ročníku Fortuna ligy do posledních chvil doufala, že Slavia klopýtne a přenechá jí titul mistra soutěže. To se ovšem nestalo a sešívaní zaslouženě stanuli na samotném vrcholu. Podobný scénář se bude zřejmě opakovat i nyní, ačkoli do konce sezóny je ještě daleko. Slavia vede tabulku s komfortním náskokem jedenácti bodů a musel by přijít zázrak, aby s tím Pavel Vrba a jeho družina zvládli něco udělat.

V dosud posledním ligovém kole změřila Viktoria Plzeň síly se slabým Fastavem Zlín, jehož od sestupových příček dělí pouze lepší skóre. Rozdíl mezi chvostem a špičkou tabulky však nebyl natolik zřejmý, jak se předpokládalo. Fotbalisté Zlína dlouho drželi nerozhodný stav a ani branka Michaela Krmenčíka v 72. minutě je do kolen neposlala. Naopak zabrali a hned po sedmi minutách stav znovu srovnali brankou Tomáše Wágnera.

Mohlo být i hůř. Naděje hostů totiž držel nad vodou zejména brankář Aleš Hruška, který také jako jediný zaslouží uznání a pochvalu. Jinak bychom hráče, který nad ostatními vyloženě vyčníval, hledali jen velmi obtížně. Hruška zlikvidoval v krátkém časovém horizontu dvě vyložené šance domácích, díky čemuž ostatně Plzeň neodjela úplně s prázdnou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *