24/06/2024

"File:Ondřej Kolář, FCB-SLAVIA 30092018.jpg" by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

“File:Ondřej Kolář, FCB-SLAVIA 30092018.jpg” by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Kdo by si ještě před lety pomyslel, že někdejší brankář Slovanu Liberec či Varnsdorfu bude jedničkou pražské Slavie. Fantazie o tom, jak by mohl v rámci Ligy mistrů naprosto vynulovat hvězdy Barcelony, se zdála být ještě bláznivější. Fotbal je ovšem kouzelný právě díky nevyzpytatelnosti a proto Ondřej Kolář udivuje svými výkony celý svět. Další skvělé vystoupení si připsal právě na Nou Campu, kde navzdory četným střeleckým pokusům soupeře ubránil čisté konto. Udrží ho ještě Slavia ve svých řadách?

Slavia veze z Barcelony důležitou remízu

Slávisté vstoupili do tohoto ročníku Ligy mistrů jako uragán a ačkoli jí zatím náleží poslední příčka ve skupině, v žádném svém dosavadním vystoupení nepřevedla špatný fotbal. Sympatickým stylem hry a nasazením se naopak stala miláčkem publika a také černým koněm soutěže, z něhož se klepou i přední evropští giganti. Zápas s Barcelonou to ostatně jenom potvrdil.

Nutno podotknout, že Slavia měla při mnoha situacích štěstí. A kam štěstí nedosáhlo, nastoupil brankář sešívaných Ondřej Kolář. Ten přiváděl Messiho a spol. doslova k šílenství, když předváděl jeden famózní zákrok za druhým. Zlikvidoval celkem osm vyložených střeleckých pokusů a Arturovi Vidalovi si dokonce dovolil nasadit kličku. Ta mu sice nevyšla, nicméně soupeř jeho jedinou hrubku v zápase nepotrestal.

Slavia s Barcelonou nakonec uhrála bezbrankovou remízu, za což si od diváků vysloužila několikaminutový potlesk. No a co hvězdy Nou Campu? Na ty čekal už jen nespokojený pískot, když sklesle odcházely do šaten.

Ondřej Kolář je v životní formě

V současné době bychom těžko hledali českého brankáře, který by měl lepší výsledky než Ondřej Kolář. I proto se v zákulisí začíná šuškat, že v zimě už jej Slavia Praha neudrží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *